Klimaatminister Sophie Hermans (VVD) weigert de hogere afstandsnorm voor windmolens, ondanks moties van haar eigen coalitie.
Hermans wil niet nu al vastleggen dat windturbines op minstens vier keer hun eigen hoogte van woningen worden gebouwd. Ze ontraadde moties daarover en gaf aan dat er wat haar betreft komende jaren juist ruimte moet blijven voor nieuwe turbines.
JA21-fractievoorzitter Joost Eerdmans vroeg de minister om zelf eens een nachtje te slapen in een huis op een paar honderd meter van een windturbine. Een motie daaromtrent werd door haar ook ontraden.
Bekijk ook de docu ‘De Noordzee wordt de Moordzee’:
16 keer zoveel
Oud-minister Eduard Bomhoff wijst erop dat Nederland 16 keer zoveel windmolens per miljoen inwoners heeft als Japan, toch ook een rijk land dat het verdrag van Parijs heeft ondertekend.
“Toch wil minister Sophie Hermans nog veel meer windmolens, ook dicht op woonhuizen. Slecht voor de gezondheid en nachtrust,” aldus Bomhoff.
Volgens retaildeskundige Hans van Tellingen is de positie van Hermans onhoudbaar. “Dwang en drang is iets van de kabinetten Rutte 3 en 4. Dat doen we niet meer. Het is geen 2022 meer.”
Helemaal van het pad af
Oud-senator Henk Otten merkt op dat Dilan [Yesilgöz] eerder al de Noordzee volgeplempt heeft met windmolens, want dan hoefden ze zogenaamd niet op land. “De VVD is echt helemaal van het pad af! Stop met deze onzin!”
Met Hermans en haar VVD is D66 overbodig want VVD=D66. Zelfde fanatisme, stelt ex-Kamerlid Derk Jan Eppink.
“Amateuristisch geklooi en onbegrijpelijke keuzes. Niemand stemde op jou omdat hij/zij graag een windturbine in de achtertuin wilde. Mensen willen dat je kerncentrales bouwt, huizen isoleert, gas boort en de energiebelasting verlaagt. Ga het regelen,” zegt het Amsterdamse raadslid Kevin Kreuger tegen haar.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






YouTube censureert virale video van artsen die lockdown bekritiseren: ‘Sterftekans is hier 0,03%’
Bloemen en bijen communiceren via elektrische velden
Trump verbiedt creatie van CBDC, maar er zit een addertje onder het gras
Rocklegende Eric Clapton komt met protestlied tegen verplichte vaccinatie: ‘Dit moet stoppen’
Zweden registreert meer dan 30.000 gevallen van ‘ernstige’ bijwerkingen door coronavaccins
Aardachtige planeet op slechts 16 lichtjaar ontdekt. Gaan we hier buitenaards leven vinden?
Debat over Build Back Better komt er dan toch: ‘Regering moet Great Reset verwerpen’
Senator over tirannieke Great Reset-agenda van het WEF: ‘Dit is slavernij’
Arts: Herrijzen uit de dood is mogelijk