Pensioenfonds ABP verloor in het laatste kwartaal bijna 18 miljard euro aan vermogen. Ook andere pensioenreuzen leden miljardenverliezen, weet De Telegraaf.
Hoewel de verliezen op papier groot zijn, zegt een woordvoerder van ABP, het grootste fonds van Nederland: “Wij schrikken niet van een slecht kwartaal.”
Het pensioenfonds, waar voormalig GroenLinks-Kamerlid Paul Rosenmöller in het bestuur zit, kondigde onlangs vol trots aan in beleggingen ‘meer rekening te houden met biodiversiteit en natuur’.
Schandalig
Eerder zei Tweede Kamerlid Leon de Jong (PVV) dat de invloed van de ‘vreselijke’ Rosenmöller de pensioendeelnemers ‘bakken met geld kost’. “Schandalig!” vindt De Jong.
Rosenmöller wil een actieve bijdrage leveren aan de ‘duurzame koers’ van het pensioenfonds. Recentelijk besloot ABP te stoppen met beleggingen in producenten van fossiele brandstoffen, zoals olie- en gasbedrijven. Die beleggingen zouden in de tussentijd veel geld hebben opgeleverd.
Bijna 100 miljard
Over heel 2022 boekte ABP een rendement van -17,6 procent. Dat is -96,9 miljard euro.
Financieel expert Ab Flipse haalt uit naar de woordvoerder van ABP: “Deze leugenaar ‘vergeet’ te vertellen dat zijn pensioenfonds de afgelopen tijd al bijna 100 miljard is kwijtgeraakt.”
“Ons land wordt bestuurd door leugenachtige en incapabele en psychotische en criminele bestuurders. Het maakt niet uit of het gaat over pensioen, woningmarkt, klimaat, migratie, covid, euro, et cetera. Het is een hel!” stelt Flipse.
“Krijgt u straks nog pensioen?” vraagt financieel expert Bart Brands. “Wat denkt u?”
De Toren van Bazel: de geheime bank die de wereld bestuurt
Van Haga over zaak-Demmink: ‘Deksel moet van de beerput’
Nederland treedt amper op tegen corruptie (video)
Waarom de afslankindustrie liegt om je dik te houden
Militaire operatie tegen IS-leider al-Baghdadi was een ’toneelstuk’. Syrische president vertelt zijn kant van het verhaal
De strijd is nog niet gestreden. Iraanse president onthult waar Washington de IS-terroristen naartoe heeft gebracht
Honderdduizenden mensen leggen het loodje omdat dokters overbodige en onwenselijke medicijnen voorschrijven. Hoe is het zover gekomen?
Mens-gorilla-varken-hybrides uit het lab kunnen praten. Deze radiopresentator zorgt voor ophef
Geheime UFO-studie Pentagon trekt aandacht van Amerikaans Congres. Komt er een vervolg?