Naar schatting lopen in Nederland een half miljoen mensen rond met hartfalen. Meer dan de helft van hen weet niet dat ze deze chronische aandoening hebben, blijkt uit onderzoek in opdracht van de Hartstichting waar De Telegraaf over bericht.
Hoe dat kan? Het antwoord zit ‘m volgens data-analist Wouter Aukema in de “deep data” van het Europees Geneesmiddelenagentschap (EMA) “die niemand mag hebben”. Die data heeft hij en komen uiterlijk 31 mei publiek beschikbaar, kondigt hij aan.
Aukema besloot eerder van de EMA-website alle gemelde gevallen van bijwerkingen te downloaden. Niet alleen van de coronavaccins, maar ook van andere medicijnen.
Wordt vervolgd dus.
Het is deze week de Nationale Hartfalenweek, waarin zowel landelijke als regionale activiteiten plaatsvinden om de bewustwording van hartfalen in Nederland te verbeteren. Het is de derde keer dat de Hartfalenweek wordt georganiseerd.
In de wachtruimte van het Hart- en Vaatcentrum bij het @ErasmusMC tijdens de Nationale Hartfalenweek. Dé poli voor myocarditis- en pericarditispatiënten. Mede mogelijk gemaakt door AstraZeneca. Subtiel hoor 😵💫#hartfalenweek pic.twitter.com/i49AUbuTTw
— Magdalena Dzambo (@MagdalenaDzambo) April 23, 2026
Ook in de wachtruimte van het Hart- en Vaatcentrum bij het Erasmus MC – “dé poli voor myocarditis- en pericarditispatiënten – is aandacht voor de Hartfalenweek, zag vaccinatieslachtoffer Magdalena Dzambo.
Op een doos waar patiënten een kaart in kunnen stoppen, staat met grote letters “AstraZeneca”, dat één van de coronavaccins op de markt bracht. Ja, echt.
Dzambo: “Mede mogelijk gemaakt door AstraZeneca. Subtiel hoor.”
Eerder werd de Long Covid Dag gesponsord door Pfizer en Moderna, andere makers van de coronavaccins.
Bijwerkingencentrum Lareb zei dat er meer onderzoek nodig is naar long Covid-klachten na coronavaccinatie.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Helderste sterrenregen in de menselijke geschiedenis nu te zien. Dit is de kans van je leven
Koning levert duizenden euro’s inflatiecorrectie niet in: ‘Wat is het ook een figuur hè’
Waarom stemmen per post al vele jaren verboden is in Frankrijk
Minister Van der Wal dreigt Nederland in grote problemen te brengen
Zo. Gouverneur Florida ondertekent decreet: vaccinatiepaspoorten verboden, coronaprik vrijwillig
Journaliste: ‘Slechts 377 gezonde mensen onder de 60 gestorven aan corona’
Cannabisolie hielp me om terminale kanker te verslaan. Vrouw van rugbyster doet haar verhaal
Bevroren ‘buitenaards wezen’ is internetsensatie
Europese coronapas verlengd tot 2023: ‘De trein is nog niet gestopt’