Bijwerkingencentrum Lareb pleit voor meer onderzoek naar ‘longcovidklachten’ na een coronavaccinatie. Het centrum kreeg bijna 2300 meldingen van mensen met klachten die waren ontstaan binnen vier weken na een coronaprik.
Het Lareb onderzocht of de klachten verband houden met de vaccinaties, maar vond onvoldoende bewijs. Lareb-directeur Agnes Kant vindt dat er meer onderzoek nodig is.
Dat na een coronavaccin klachten ontstaan, was al langer bekend, maar het Lareb meldt nu voor het eerst dat daar mogelijk een patroon in zit. De klachten lopen uiteen van kortademigheid en vermoeidheid tot spier- en gewrichtspijn en pijn op de borst. Sommige mensen krijgen last van ‘hersenmist’, concentratieproblemen en geheugenverlies.
Dit is nog maar het topje van de ijsberg
Lareb heeft 78 meldingen nader onderzocht en ziet daarin een patroon van klachten dat doet denken aan ‘longcovidklachten’.
NRC schreef er een uitgebreid artikel over met de kop ‘Bijwerkingencentrum Lareb erkent patroon van longcovidachtige klachten na vaccinatie – oorzaak niet duidelijk’. Veel mensen zijn verbaasd dat de media dit oppikken, nadat ze er drie jaar over hebben gezwegen.
Dit is nog maar het topje van de ijsberg. Het artikel komt veel te laat, maar beter laat dan nooit in de MSM, zegt medisch adviseur Wendy Mittemeijer.
Wat haar opvalt, is dat NRC ook de onderrapportage benoemt. Niet iedere burger zal klachten melden of herkennen, of weten dát ze die kunnen melden, aldus de krant. Bij Lareb blijft een onbekend deel van de gevallen buiten zicht. Bovendien blijken artsen amper te melden, ‘dat zit in de enkele procenten’.
Misschien wel de grootste medische wandaad ooit
Mittemeijer stelt dat de onderrapportage het gevolg is van het blind ontkennen van ernstige bijwerkingen door artsen en overheidsinstanties, stigmatisering en het in de complothoek drukken.
Ze citeert: ‘Velen begonnen er liever niet over, of hielden het vaag. Om discussie te vermijden, beducht voor het stempel ‘wappie’ of antivaxxer. En ook door artsen voelden velen zich niet serieus genomen. ‘Doe alsjeblieft onderzoek’, zei Carla Fonteijn tegen de huisarts. Maar nee, een relatie tussen haar klachten en het vaccin kon volgens de huisarts niet bestaan’.
Partijleider van BVNL Wybren van Haga spreekt van ‘misschien wel de grootste medische wandaad ooit’. “Levens verwoest door misleiding en perverse belangen. Mensen zijn gedwongen tot onvoorziene gezondheidsrisico’s. Dit is slechts het begin. Wij blijven strijden voor de volledige waarheid en verantwoording,” schrijft hij.
Neuroloog Jan Bonte stuitte op een andere opmerkelijke passage in het artikel van NRC: ‘En er waren wel artsen die hun vermoedens over een mogelijke relatie met het vaccin deelden met de patiënt, maar dat niet op papier zetten. Alsof ze hun vingers daar niet aan wilden branden’.
Dertigste bevestiging dat ‘wappies’ al jaren gelijk hadden
“Hoe kan dat nou? Er was toch helemaal geen censuur van kritische artsen, die maanden tot voorzichtigheid? Artsen kregen toch alle ruimte om hun kritiek te ventileren? More misery to come,” waarschuwt Bonte.
“Het lijkt erop dat we de goede kant opgaan en de mainstream media hun taak weer een beetje serieus beginnen te nemen. Langzaam maar zeker gaat de vieze stinkende corona-beerput open,” merkt fotograaf Guus Schooneville op.
“Tienduizenden levens zijn verwoest. Levens van mensen die nul komma nul risico liepen bij een eventuele besmetting. Nu zijn tienduizenden voor het leven getekend,” voegt hij toe.
Volgens psycholoog Fred van ’t Ent is dit alweer de dertigste bevestiging dat ‘wappies’ al jaren gelijk hadden. “Of was het de vijfendertigste keer? Joh, ik ben de tel kwijt.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.






Voormalig vicepresident van Pfizer concludeert: ‘Er bestaan geen luchtwegvirussen’
Koning levert duizenden euro’s inflatiecorrectie niet in: ‘Wat is het ook een figuur hè’
Zes verrassende feiten over de zoete aardappel
Rechter stuurde honderden mensen cel in voor cannabisgebruik. Zie wat hij deed toen hij ziek werd en cannabis zijn enige redding was
Mensen kunnen met hun geestkracht fysieke objecten buigen
Geen enkele partij steunt debataanvraag FVD over (geheime) NAVO-verplichtingen: ‘Hoe is dit mogelijk?’
‘De grote vraag is waarom het RIVM deze grote leugens heeft verspreid’
Zo word je misleid met mammogrammen: 1,3 miljoen vrouwen ten onrechte gediagnosticeerd met borstkanker
Het vergeten continent Kumari Kandam