Een 22-jarige Almeerder schoot op klaarlichte dag vlak bij het centrum van Alphen aan den Rijn met een Kalasjnikov op een woning. Omstanders renden weg of zochten dekking achter auto’s.
Hij raakte per ongeluk ook het huis van de buren, ‘omdat hij nog nooit met een Kalasjnikov had geschoten’. Ja, echt.
Omdat de schutter licht verstandelijk beperkt is, besloot de rechtbank hem donderdag te veroordelen volgens het jeugdstrafrecht.
Op vrije voeten
Het geweldsmisdrijf getuigt ‘van een ernstig gebrek aan respect voor de bewoners’, aldus de rechtbank. De schutter is niet veroordeeld voor poging tot moord, maar voor bedreiging met een vuurwapen.
Hij kreeg een celstraf die gelijk is aan zijn voorarrest van 281 dagen. Dat betekent dus dat hij alweer op vrije voeten is.
De man die de chauffeur regelde is vrijgesproken van medeplichtigheid omdat niet bewezen is dat hij wist wat er ging gebeuren.
Tweede keer deze week
Het is de tweede keer deze week dat een opdrachtgever van een aanslag in Alphen aan den Rijn de dans ontspringt, bericht Omroep West. Woensdag gebeurde dat ook met de ronselaar van een aanslag in de Beukenlaan.
“Als ik dit stukje lees, valt mijn waffeltje open. Een magazijn van een Kalasjnikov in een woning pompen is geen poging tot moord,” reageert oud-Statenlid Robert Pestman verbaasd.
“Maar wat dan wel? De bewoners helpen met de ventilatie? De rechtsspraak is ziek,” verzucht Pestman.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Er zit hoogstwaarschijnlijk plastic in je tafelzout en kraanwater. Dit is wat je moet weten
Een klein, intelligent clubje extreme psychopaten beïnvloedt elk aspect van jouw leven. Zo gaan zij te werk
Von der Leyen legt hier uit: niet u, maar de EU bepaalt wat u wel en niet mag zien
We gaan kapot aan onze verslaving aan economische groei. Heeft deze antropoloog dé oplossing?
In Turkije is VVD-leider Yesilgöz uitgeroepen tot premier van Nederland
Duizenden vrouwen melden menstruatieproblemen na coronaprik
Pechtold verruilt kerstboom voor cactus, want ‘klimaatverandering’, maar vergeet KLM-huisjes opzij te zetten
Wob-bommetje: de ‘onafhankelijke’ wetenschap ligt zowat letterlijk in bed met de politiek en Big Pharma
Mist in je hoofd? Hoe THC-olie de communicatie tussen je hersencellen weer op scherp zet