Bekijk onderstaand gesprek over de macht van Europa versus de macht van de Verenigde Staten en de rol van de elites daarin.
De ambities van de rijken der aarde gaan ten koste van de samenleving met armoede en machteloosheid als resultaat.
Dankzij het neoliberalisme bezit de allerrijkste 0,7 procent van de wereldbevolking inmiddels ongeveer 50 procent van alle rijkdommen op aarde.
Conflict
Daarentegen bezit de armste helft van de wereldbevolking slechts 2,7 procent van de rijkdommen.
Dat arme deel van de wereldbevolking heeft daarmee geen enkele macht, terwijl de macht van de rijken gestaag doorgroeit.
De westerse machthebbers sturen nu aan op een conflict met de Russische federatie.
Volledig omsingeld
Oostwaarts worden er meerdere NAVO-bases aangelegd waardoor Rusland inmiddels volledig omsingeld is.
Het Westen spendeert 30 procent meer aan militaire middelen dan de Russische federatie.
Propaganda
Dit alles blijkt voor onze media voldoende grond om ons in het Westen door middel van propaganda, nepnieuws en framing wijs te maken dat de Russen voor ons een bedreiging vormen.
Journalist Stan van Houcke en emeritus hoogleraar Kees van der Pijl praten over de achterliggende overwegingen van de politieke en financiële elites die wereldwijde armoede tot gevolg hebben.
Foto: Café Weltschmerz
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Ambulancezorg: aantal reanimaties schoot in 2021 omhoog – ‘Hoe kan dit nou?’
Kijk: ‘Eindelijk eens een ander geluid op tv over de oorlog tussen Oekraïne en Rusland’
Japanse kluizenaar (76) leeft al 20 jaar op prive-eiland
Steunt Nederland terroristen in Syrië? Dit is de krankzinnige situatie waarin we ons bevinden
Wat je zegt in de spreekkamer wordt sinds kort doorgestuurd naar de overheid, zonder dat je het weet
Een rechtse politicus wordt op grove wijze de mond gesnoeid en van het podium gegooid. Zo doet de NOS daar verslag van
Amerika spant samen met IS. Deze hoge Russische militairen weten hoe het zit
Instagram-account Karim Aachboun met 26.000 volgers verwijderd na bericht over Rutte en Schoof
“Buitenaardse hogepriester verborgen in Mona Lisa”