Milos Zeman, de president van Tsjechië, heeft de instroom van vluchtelingen in Europa tijdens zijn kersttoespraak een ‘gecontroleerde invasie’ genoemd.
Hij vindt dat jonge mannen die het Midden-Oosten ontvluchten beter kunnen blijven om tegen IS te vechten. Door te vluchten geven de inwoners van de getroffen landen de terreurgroep meer macht, vindt Zeman, die in 2013 werd verkozen. “Het is net hetzelfde als toen wij Tsjechen tijdens de Tweede Wereldoorlog ons eigen land ontvluchtten voor de nazi’s,” zei hij.
De vluchtelingenstroom in Europa is volgens de president niet wat het lijkt: “Ik ben ervan overtuigd dat we hier te maken hebben met een georganiseerde invasie en niet met een spontane instroom van vluchtelingen.” Hij vindt het opmerkelijk dat het vooral jonge, gezonde en ongehuwde mannen zijn die de oversteek maken.
De kerstspeech viel bij de Tsjechische premier Bohuslav Sobotka, die al eerder kritiek uitte op de standpunten van Zeman, niet in goede aarde. “De president houdt vast aan zijn vooroordelen en zijn gebruikelijke vereenvoudiging van de waarheid,” zei de premier, toevoegende dat hij de uitspraken van Zeman ‘oppervlakkig’ vond.
Begin deze maand noemde de Tsjechische president Turkije ‘een bondgenoot van IS’, omdat het land een Russische straaljager had neergeschoten boven Syrië.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Verborgen geheimen van de mensheid: “Alles wat ons verteld is over onze geschiedenis, is een leugen”
Bewijs gevonden voor onzichtbare ‘donkere bliksem’
‘Deze orkanen worden BEHEERST, we hebben het bewijs’
Archeologische sensatie: verzonken paleis ontdekt in Irak. Het maakte deel uit van dit mysterieuze rijk
Duitse pathologen geven nieuwe persconferentie over sterfgevallen na coronaprik, is er een verband?
Heeft het verzet tegen proefboringen nog zin? In Europa maken de schaliegaslobbyisten de dienst uit
Vrouwen opgelet: Meer mammogrammen betekent meer borstamputaties en meer borstkanker
Britse banken breken met Iran om rapport IAEA
NASA staat met mond vol tanden en heeft geen idee door wie of wat dit enorme gat op Mars is gemaakt