Het wordt een grote uitdaging voor Nederland om in de toekomst genoeg mensen te vinden om aan de toenemende vraag naar zorg te kunnen voldoen, zei Conny Helder na haar aantreden als minister van Langdurige Zorg.
Volgens haar ‘staat de toegankelijkheid van de zorg onder druk’ vanwege de groeiende tekorten. Het toegankelijk en betaalbaar houden van de zorg ziet ze als belangrijkste taak.
Woedend
Eind vorig jaar werd bekend dat de nieuwe coalitie van plan is om structureel zo’n 4,5 miljard euro per jaar minder uit te geven aan zorg. Volgens het kabinet is dat nodig om de overheidsuitgaven niet te ver te laten stijgen. Oppositiepartijen reageerden woedend op de plannen.
Premier Rutte zei dat het nieuwe kabinet zelf niet zal besparen op de zorg. “We remmen de stijgende kosten af. Dat is noodzakelijk,” zei hij tijdens een debat hierover.
U gaat 5000 zorgmedewerkers wegbezuinigen
VVD-minister Helder schreef donderdag op social media: “Een grote eer om afgelopen maandag beëdigd te zijn als minister voor Langdurige Zorg en Sport. Betrokken en bevlogen zal ik mij inzetten om het werkveld en de politiek met elkaar te verbinden. Ik kijk uit naar de taak die voor mij ligt.”
Ze werd vervolgens op haar plek gezet door PVV-Kamerlid Fleur Agema. “U gaat 5000 zorgmedewerkers wegbezuinigen in de verpleeghuizen, terwijl er al een flink tekort is,” zegt Agema. “Zou een toontje lager zingen.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Het grote cholesterolbedrog ontmaskerd. Dit nieuwe onderzoek laat zien waarom het geen zin heeft om statines te slikken
We worden bestuurd en ingelicht door gedrogeerde zombies. Vlaamse pater onthult medialeugens in dit interview
Is de oerknal een illusie? De holografische oorsprong van het heelal
Wybren van Haga heeft ‘geheime informatie’: ‘Er staat nu een heel groot offensief op stapel’
Wat gebeurt er met je DNA na een coronatest? ‘Dit is best schokkend’
3 mysterieuze lichtbollen verschenen boven graanveld in België. Check hier de beelden
Boer op tv over weermanipulatie in Nederland: ‘Dit patroon is zó onnatuurlijk’
Vedische geschriften onthullen dat India meer dan 6000 jaar geleden werd bezocht door ‘vliegende schepen’
Gehackte e-mails: Miljardair George Soros trekt achter de schermen aan de touwtjes in Oekraïne