Een team entomologen van de Universiteit van Illinois heeft een mogelijk verband gevonden tussen glucose-fructosestroop en de bijensterfte.
Sinds 2006 doen imkers melding van de bijenverdwijnziekte. Veel landen, waaronder ook Nederland en België, hebben last van de mysterieuze verdwijning van bijen.
Het is een fenomeen waarbij alle bijen van een bijenvolk plotseling verdwijnen. Als mogelijke oorzaken van het verdwijnen van de bijen worden genoemd: de varroamijt, virussen, stress, ondervoeding, bepaalde pesticiden en straling van mobiele telefoons.
Honing
Het nieuwe onderzoek, dat is gepubliceerd in het tijdschrift Proceedings of the National Academy of Sciences, linkt de bijenverdwijnziekte aan glucose-fructosestroop, dat imkers de bijen voeren omdat hun eigen voedselbron, honing, van ze wordt afgenomen.
In de jaren zeventig begon men bijen glucose-fructosestroop te voeren nadat uit onderzoek was gebleken dat hier geen risico’s aan zouden kleven. Sinds die tijd zijn er nieuwe pesticiden ontwikkeld, waarvan resten in de glucose-fructosestroop terechtkomen. Deze pesticiden blijken het immuunsysteem van de bijen te verzwakken.
Doordat de bijen in plaats van honing glucose-fructosestroop krijgen, worden ze niet blootgesteld aan stoffen die helpen bij het bestrijden van gifstoffen, zoals in pesticiden.
P-coumarine
De onderzoekers ontdekten dat het immuunsysteem van bijen wordt versterkt wanneer ze worden blootgesteld aan het enzym p-coumarine. P-coumarine wordt gevonden in de pollen, niet in de nectar, en belandt indirect in de honing door aan de poten van de bijen te blijven kleven terwijl ze bloemen bestuiven.
De bijen hebben de belangrijke enzymen in de natuurlijke honing nodig zodat ze beter bestand zijn tegen gifstoffen, aldus de onderzoekers. Door de honing van de bijen af te nemen en de insecten in plaats daarvan glucose-fructosestroop te voeren, wordt volgens de studie het afweersysteem verzwakt. Daardoor zijn ze extra kwetsbaar voor gifstoffen die bedoeld zijn om andere insecten te doden.
Bron: Phys.org
Gerelateerd:
- Zelfmedicatie in het dierenrijk
- Meer dan honing (video)
- Bijengif kan hiv vernietigen
- Zijn neonicotinoïden een gevaar voor de gezondheid?
- Bloemen en bijen communiceren via elektrische velden
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘We worden vaccinatieplicht en 2G ingerommeld’: Bijlage bij Kamerbrief over nieuw OMT-advies doet stof opwaaien
Nieuwe coronavariant Omicron voor het eerst vastgesteld bij 4 volledig gevaccineerde mensen
Hartvormige coronale massa uitstoot komt aan op Valentijnsdag
Britse vrouw ‘meerdere malen ontvoerd door Reptilians’
Het bizarre overheidsexperiment met tijdreizen en teleportatie waar ‘Stranger Things’ op is gebaseerd
Worden we als consument belazerd waar we bij staan? “Voedselfabrikanten zijn boeven”
Uniek oud duinlandschap omgeploegd in het kader van “natuurherstel”: ‘Dit land is knettergek’
Ook in Duitsland zijn coronadocumenten geopenbaard en dit onthullen ze over de Gates Foundation
Bulgaarse presidentskandidaat: “Als blijkt dat chemtrails bestaan, zullen we stappen ondernemen”