Meerdere getuigen hebben verklaard dat ze op de dag van de ramp met vlucht MH17 van Malaysia Airlines straaljagers hebben waargenomen.
Rebellencommandant Oleg Michailovitsj Sotnikov zei in een interview met Novini dat zijn manschappen werden gebombardeerd door een straaljager op de dag dat vlucht MH17 werd neergehaald.
Op het moment van het neerschieten van MH17 bevond Sotnikov zich vlak bij het oorlogsmonument Saoer Mogila, op pakweg 25 kilometer van de plek des onheils.
Soesjki’s
Ook anderen zagen in de omgeving van de rampplek straaljagers vliegen.
Verslaggever Pavel Kanjigin van de Russische oppositiekrant Novaja Gazeta reisde af naar Oost-Oekraïne om daar te spreken met getuigen.
Eén van de getuigen, ene Natalja uit het dorp Pervojemaske, zei: “We keken naar vliegtuigen en hoorden een harde knal. We wisten al vrij snel dat het om de MH17 ging. Er vlogen die dag Soesjki’s (bijnaam voor Soechois) en ze vuurden meerdere salvo’s af.”
Militaire vliegtuigen
Pavel sprak in hetzelfde dorp ook met ene Marina. Zij sprak van ‘een heleboel witte raketten die bij elkaar vandaan vlogen en in de lucht bleven hangen’.
Een andere getuige, een man uit het dorp Kransij Oktjabr, vertelde aan Novini: “Ik hoorde een explosie en zag twee Oekraïense vliegtuigen. Ze draaiden om en vlogen naar Grabovo (ten noord-oosten van Krasnij Oktjabr).
Een vrouw uit Kransij Oktjabr verklaarde tegenover Novini: “We hebben militaire vliegtuigen gezien op die dag. Ze kwamen onze kant op.”
Veel meer
Sotnikov, Natalja en Marina omschreven los van elkaar dezelfde gebeurtenis. Alle drie beweren ze een toestel te hebben gezien dat bombardeerde. Ze brengen het daarnaast in verband met MH17.
Burgerjournalist Stefan Beck merkt op dat de genoemde getuigenverklaringen bij lange na niet compleet zijn en dat er nog veel meer verklaringen zijn van mensen die straaljagers hebben gezien.
Het gaat hier voornamelijk om mensen die rond de rampplek verbleven, aldus Beck.
Foto: Pizzaboy1 Wikimedia Commons
[Novini]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






’17 seconden’: Niemand gelooft Turkse versie van verhaal over neergeschoten Russisch gevechtsvliegtuig
David Icke spreekt tienduizenden vrijheidsstrijders toe in Londen: ‘Wij gaan dit winnen!’
Jongen misvormd geboren ‘wegens moord in vorige leven’
Karel van Wolferen: ‘Wat momenteel over ons heen komt, is een nieuwe misdaad’
Amsterdam UMC: Ziekenhuizen liggen helemaal niet vol coronapatiënten
Nog steeds geen opheldering over ‘buitengewoon ernstige zaak’: ‘Dat duidt op problemen’
Alarmerende nieuwe cijfers over oversterfte: het is nog erger geworden
De Oranjes zitten vuistdiep in de ‘Postcodeloterijmaffia’
NASA komt met grote aankondiging. Heeft deze planeetjager buitenaards leven ontdekt?