Binnenland

Met deze video rechtvaardigde ABP de ‘duurzame’ investering in failliete accumaker: ‘Daar gaat uw pensioen’

Help anderen door deze informatie met kennissen op je socials te delen!

De Zweedse accumaker Northvolt heeft faillissement aangevraagd in Zweden. Het bedrijf maakte accu’s voor automerken als Volvo, Scania en BMW.

Europa hoopte door Northvolt minder afhankelijk te zijn van China. De EU investeerde in 2020 maar liefst 320 miljoen in het bedrijf. Ook andere partijen staken veel geld in Northvolt.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/01/amr1.jpg

Het ABP kwam eerder met een ronkende video waarmee het pensioenfonds de ‘duurzame’ investering van Nederlands pensioengeld in Northvolt rechtvaardigde.

(Video verwijderd? Klik hier...)

Voor een ‘goed rendement’

“Bij Northvolt hebben ze één doel: de groenste accu ter wereld maken. In 2030 willen zij de helft van hun accu’s maken van gerecyclede grondstoffen,” klinkt het. “Zo komt het einde van vervuilende auto’s steeds meer in zicht, simpelweg omdat de alternatieven steeds beter worden. Gegarandeerde groei met een goed verhaal. Daarom investeert ABP in Northvolt, voor een goed rendement.”

Woensdag werd het bedrijf in Zweden dus failliet verklaard.

Daar gaat uw pensioen

“Het faillissement van Northvolt is helaas een nieuw bewijs van datgene waar wij al jaren voor waarschuwen: de energietransitie is onhaalbaar en onbetaalbaar,” stelt denktank Clintel.

“ABP investeerde ook 18 miljard in het bedrijf, want groen. Daar gaat uw pensioen.”

Vastgoedondernemer Erik de Vlieger merkt op: “Paul Rosenmöller = GroenLinks = ABP = Northvolt = failliet = afgetreden.”

Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.

4.9 121 stemmen
Beoordeel dit artikel

Interessant

Vond je dit artikel waardevol?
Deel het met vrienden op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
guest

60 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Thoughtful
Thoughtful
15 dagen geleden

Je bent een oen als je investeert in groen.

Julia
Julia
15 dagen geleden

En zo zal het ook vergaan met ons gestolen pensioengeld dat gaat verdampen in de oorlogsvoering. De straf voor al die onderdanige burgers die zonder verzet het pensioengeld mede vergokken aan het casinopensioen dat voor die smeerlappen in de Tweede Kamer niet geldt want die uitgekookte mispunten behouden de oude pensioenregeling. Destijds is het ABP al van miljarden beroofd waar nooit een cent van terug is gezien. Dit wordt een toekomst van een klein basispensioen waar u uw leven lang voor heeft gewerkt en u geheel afhankelijk maakt van de Haagse maffia.

Locke
Locke
15 dagen geleden

Onder deze filosofie andermans financiën beheren is bij voorbaat een no go area, en dan ook nog blijven zitten tot de lucht uit de bal is, Dei werkt op smart Capital.

Petrus
Petrus
15 dagen geleden

Eerst maar vrije energie.

Back to top button
60
0
We lezen graag je reactie!x