De EU-ministers van Financiën hebben het ‘coronaherstelplan’ van Nederland definitief goedgekeurd. Nederland heeft recht op 4,7 miljard euro aan subsidies. Het geld wordt besteed aan duurzame energie, digitalisering en de stikstofaanpak.
“Het is goed nieuws dat de Europese ministers van Financiën nu ook hun goedkeuring hebben gegeven aan het Nederlands Herstel- en Veerkrachtplan,” zei minister van Financiën Sigrid Kaag. “Nederland kan nu echt aan de slag met belangrijke projecten die onder andere bijdragen aan de groene en digitale transitie.”
In ruil voor het geld moet Nederland hervormingen doorvoeren, onder meer op de woning- en arbeidsmarkt.
EU-ministers van Financiën hebben ingestemd met het Nederlandse Herstel- en Veerkrachtplan. Dat telt 49 maatregelen en zet vol in op de klimaat- en energietransities. Met deze goedkeuring kunnen we aan de slag met de uitvoering wat moet leiden tot uitbetaling van € 4,7 miljard. pic.twitter.com/DKZWFA2jVi
— Sigrid Kaag (@Minister_FIN) October 4, 2022
Hoera!
Er is veel kritiek op de plannen. Zo zegt Tweede Kamerlid Olaf Ephraim (BVNL): “Nederland heeft bijna 47 miljard euro gestort en ‘krijgt’ daar 4,7 miljard euro voor terug, waarvan Brussel ook nog eens voorschrijft waar we het aan uit moeten geven. Een welverdiende felicitatie voor deze uitmuntende ‘handelsgeest’ excellentie. Hoera!”
‘Herstel- en veerkrachtplan’. Klinkt alsof we net de Derde Wereldoorlog achter de rug hebben. En we een kerkhof op zee gaan bouwen, schrijft Ewald Kegel, FVD-fractievoorzitter in Zuid-Holland.
Dit ging toch over een virus?
Financieel journalist Arno Wellens vraagt zich hardop af: “Dit ging toch over een virus? Dat wordt ruim ingezet.”
Volgens hem gaat het coronafonds de economie ernstig beschadigen. “De uitgaven zijn ook niet gerelateerd aan zorg. Er zitten belastingverhogingen in de groene plannen en één op de 10 boeren moet weg. Corona was een gelegenheidsargument,” aldus Wellens.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Is Ab Osterhaus belanghebbende bij de productie van coronavaccins? ‘Hier gaat het om’
De moord op Charlie Kirk: magische spreuken voor de massa
Monsanto nauw betrokken bij terugtrekken baanbrekende studie. In deze interne e-mails wordt alles onthuld
Colloïdaal zilver: Een antibioticum dat alleen schadelijke darmbacteriën vernietigt
Tokelau-eilanden stappen over op 100 procent zonne-energie
Parlementslid houdt tirade: ‘Er zijn in Italië geen 25.000 mensen overleden aan corona!’
De Jonge: de bijwerkingen nemen toe naarmate je meer prikken hebt gehad
Piloot verdwijnt met vliegtuig na UFO-waarneming. Dit waren zijn laatste woorden
EU blokkeert bankrekeningen van journalist met twee pasgeboren baby’s vanwege “Russische desinformatie”