Binnenland

Minister Agema over de ‘NAVO-verplichtingen’: briefing is GEHEIM en Rutte heeft Nederland eraan gecommitteerd

Help ons door deze info met jouw kennissen op je socials te delen!

Minister van VWS Fleur Agema deed eerder het nodige stof opwaaien met haar uitspraken over ‘NAVO-verplichtingen’ waar Nederland aan gebonden is met betrekking tot pandemische paraatheid.

Forum voor Democratie stelde daar Kamervragen over, die nu zijn beantwoord. Wat blijkt? Bewindslieden zijn op initiatief van het ministerie van Algemene Zaken een paar weken na hun aantreden op de hoogte gesteld van deze verplichtingen door de AIVD en NCTV.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/01/amr1.jpg

De briefing is gegeven op het ministerie van Algemene Zaken en mag vanwege de rubricering niet met de Tweede Kamer worden gedeeld. Deze briefing is dus geheim.

Begrijpt u wat dit betekent?

Mark Rutte heeft Nederland tijdens de NAVO-top in juli 2023 gecommitteerd aan deze NAVO-verplichtingen, die door de NCTV ‘kabinetsbreed’ in kaart worden gebracht en uitgewerkt. Ze hebben betrekking op alle denkbare terreinen, zoals energie, opvang, zorg, transport, enzovoorts.

“Begrijpt u wat dit betekent?” reageert voormalig Kamerlid Pepijn van Houwelingen.

Kunnen niet worden gedeeld

Agema schrijft: “In de eerste weken na mijn aantreden heeft een aantal briefings plaatsgevonden […] bij het ministerie van Algemene Zaken. De gegeven presentaties kunnen vanwege de rubricering niet worden gedeeld.”

En verder: “Tijdens de NAVO-top in juli 2023 heeft Nederland zich gecommitteerd aan de NAVO-brede Resilience Objectives (RO’s), terug te vinden in de Vilnius Summit Communiqué.”

Ondertekend

Agema licht toe dat de toezeggingen op de NAVO Resilience Objectives niet juridisch bindend zijn, maar dat de minister-president deze wel namens het Nederlandse kabinet heeft ondertekend om onze betrokkenheid vast te leggen.

Het kabinetsbrede weerbaarheidsbeleid is de afgelopen maanden verder uitgewerkt onder coördinatie van de NCTV en het ministerie van Defensie, en in dit traject zal ook de weerbaarheidsopgave van VWS worden betrokken, schrijft Agema nog.

Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.

4.9 154 stemmen
Beoordeel dit artikel

Interessant

Vond je dit artikel goed?
Deel het met iedereen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
guest

160 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Max
Max
14 dagen geleden

Ze doen echt alles op eigen houtje. En het volk (de tweede kamer) slikt alles voor zoete koek. Wat een vreselijk kut land. Bah

Drupje
Drupje
14 dagen geleden

Was maar een praat groepje he Rutte????

Patriot
Patriot
14 dagen geleden

Het blijkt wel dat Ruute nog steeds de baas is.

Ben blij dat ik al meer dan 23 jaar niet meer stem op al deze WEF clowns.

Ingmur
Ingmur
14 dagen geleden

Bullshit!!! Afspraken, contracten overeenkomsten kunnen altijd ontbonden worden.
Kijk maar naar de VS, die doen niet anders ????

Back to top button
160
0
We lezen graag je reactie!x