Zorgminister Hugo de Jonge wil gevaccineerden meer vrijheden geven. “We moeten hen de mogelijkheid gunnen om weer terug naar normaal te gaan en ons niet langer te laten beperken door de groep die de vaccinatiemogelijkheid niet heeft aangegrepen,” zei hij.
Van een tweedeling is volgens De Jonge geen sprake. “Juist niet. We willen die samenleving juist bij elkaar houden en met elkaar een volgende stap zetten in de versoepelingen. Maar vrijheid is niet vrijblijvend. Die komt met de verantwoordelijkheid om dat te doen wat je zelf kunt doen om bij te dragen om die bladzij om te slaan en de beperkende maatregelen achter ons te laten,” zei de minister.
Dit zijn niet de woorden van een dictator in een ver land
Hij beweerde verder dat ‘er geen sprake is van vaccinatiedwang of -drang’ als het coronatoegangsbewijs wordt ingevoerd in de horeca.
De uitspraken van minister De Jonge schoten bij jurist Ghislen Nysten in het verkeerde keelgat. “Vrijheid is niet vrijblijvend. Dit zijn niet de woorden van een dictator in een ver land, maar gewoon van eigen bodem: Hugo de Jonge. Vrijheid is alleen vrijheid ZONDER afrekening door de Staat,” schrijft hij. “Stop met de leugen dat ongevaccineerden een gevaar zijn voor gevaccineerden.”
Totalitaire Staat
“Het ergste is nog dat onbesproken blijft hoelang de uitsluiting zal duren,” voegt Nysten toe. “Ga je door en zet je net zoveel dwangmiddelen in totdat 100 procent zich heeft onderworpen aan de wil van de nieuwe Totalitaire Staat, De Jonge? Dat zal nooit lukken! Altijd en overal is er goed volk.”
Enkele dagen geleden zei de minister nog dat ‘vrijheid nooit onbegrensd is’, waarna een storm van kritiek volgde.
‘Vrijheid is niet vrijblijvend’. Dit zijn niet de woorden van een dictator in een ver land, maar gewoon van eigen bodem: @hugodejonge. Vrijheid is alleen vrijheid ZONDER afrekening door de Staat. Stop met de leugen dat #ongevaccineerden een gevaar zijn voor #gevaccineerden. pic.twitter.com/iPHnvO5CNJ
— Ghislen Nysten (@GhislenNysten) September 8, 2021
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Leven op Mars? Volgens deze voormalige NASA-adviseur is een oude Marsbeschaving weggevaagd door een kernoorlog
JFK vermoord door meerdere schutters? Wat bewijst deze tekening van de arts kort na de aanslag?
Bizarre confrontatie, ongekend dit: Kamerlid mag in debat met Rutte geen vragen stellen over WEF en loopt boos weg
Enorme stroomstoring treft miljoenen in VS en Mexico
Olympisch atleet (24) werd ziek na Pfizer-vaccin: ‘Ik dacht echt dat mijn leven voorbij was’
Honderdduizenden minderjarige meisjes misbruikt: politieagenten namen deel aan groepsverkrachtingen
Nederlandse regering betrokken bij doofpot. Hoe de overheid er alles aan deed om de waarheid verborgen te houden
Verboden archeologie: mensen als u en ik al miljoenen jaren op aarde
Professor Sucharit Bhakdi: ‘We zijn in oorlog! Sta op!’