De Britse apotheker Niraj Naik heeft op haar blog een schokkende infographic geplaatst over wat een blikje cola in een uur tijd met je lichaam doet.
Na 10 minuten worden 10 theelepels suiker opgenomen in het lichaam. Dat staat al gelijk aan de dagelijkse aanbevolen hoeveelheid suiker. Na 20 minuten stijgt je bloedsuikerspiegel sterk waarna een insulinepiek volgt. De lever zet vrijwel alle suiker om in vet. Het witte vergif wordt het wel genoemd, geraffineerde suiker. En het zit in heel veel levensmiddelen.
Na 40 minuten is de cafeïne opgenomen, waarna de pupillen verwijden en de bloeddruk stijgt, waardoor de lever nog meer suiker in de bloedsomloop loost. De adenosine-receptoren in je brein zijn geblokkeerd waardoor sufheid wordt voorkomen.
Na 45 minuten stijgt de productie van dopamine in de hersenen. Heroïne heeft een vergelijkbaar effect. Het fosforzuur bindt zich aan calcium, magnesium en zink in je darmen. Na ongeveer 60 minuten gaat de urineafdrijvende werking van cafeïne hand in hand met de sugar crash, waar je prikkelbaar of traag van wordt. Vond je dit interessant? Denk er dan aan het artikel te delen op Facebook.


[HLN]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Journalistieke lariekoek en liegen met statistieken. De manipulatieve NOS blijft zichzelf overtreffen
Maureen verlost van bijniertumor dankzij wietolie. Hier deelt ze haar opgedane kennis
Paus Franciscus pleit voor ‘Nieuwe Wereldorde’ na pandemie
Deel Italiaanse volksvertegenwoordigers niet meer welkom in parlement vanwege vaccinatieplicht: ‘Ongekend’
Brandweerman 9/11: “WTC7 is gecontroleerd gesloopt”
Wetenschappers geschokt: peer-reviewed paper bevestigt nachtmerrie rond COVID-vaccin
Brussel zint op nieuwe Europese belastingen: ‘Een ramp’
Midden-Oostendeskundige op Duitse tv: “In Syrië wordt een ongelooflijk smerig geopolitiek spelletje gespeeld”
Oud-VVD-partijleider voorspelt dat er binnenkort geen geel hesje meer te krijgen is in Nederland. De reden: dit bizarre akkoord