X-gebruiker leon1969 vraagt aandacht voor Woo-documenten die dateren van december 2020 en die medio 2022 zijn geopenbaard. De documenten gaan over informatie over het COVID-19-vaccin en borstvoeding.
Het RIVM communiceerde met het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) over een tekst over borstvoeding in de bijsluiter.
Op 23 december 2020 schreef een medewerker van het RIVM na intern overleg in een e-mail: ‘Als de tekst over borstvoeding er zo in blijft staan, zullen we de bijsluiter niet meesturen met de uitnodiging en ook niet op de priklocatie neerleggen. Het zou echt te veel vragen oproepen bij de doelgroep’.

De vaccinatiebereidheid moest natuurlijk niet ondermijnd worden.
Onvoldoende bekend
Op dat moment stond de volgende tekst in de richtlijn van het RIVM: ‘In de bijsluiter staat vermeld dat er onvoldoende bekend is over de veiligheid van vaccinatie met COVID-19-vaccin bij het geven van borstvoeding. Het is echter aannemelijk dat het COVID-19-vaccin net zoals andere niet-levende vaccins, niet in de moedermelk terecht komt en vaccinatie geen enkel bezwaar vormt’.
Inmiddels is het RIVM ingehaald door de realiteit.
Een medewerker van het CBG reageerde al na 20 minuten: ‘Het is akkoord om de tekst over borstvoeding dan in de printversie weg te laten’.
Advies weggelaten
‘Fijn dat jullie het gaan aanpassen!’ schreef de RIVM-medewerker een kwartier later. De medewerker van het CBG stuurde vervolgens de nieuwe versies. ‘We hebben uiteindelijk besloten om in zowel de webversie als de printversie het advies over borstvoeding weg te laten’, klonk het.
“Het is dus echt zo dat mensen die bij het RIVM werken gewoonweg geen idee hebben wat ze adviseren,” fulmineert Leon. “Ze blaten gewoon de propaganda van dat moment na en noemen het wetenschap. Het zijn domme mensen die denken dat de woede van het volk langs hen heen zal gaan.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Laat je niet afleiden door sms’jes van Rutte, dít is het nieuws’
Tientallen mysterieuze signalen uit de diepe ruimte ontdekt. Waardoor worden ze veroorzaakt?
Gelekte video: dit zei Netanyahu in 2001 over de Palestijnen en de wereld
Bob Lazar vertelt in dit interview over het moment waarop hij wist dat hij te maken had met buitenaardse technologie
Kijk: ‘Allerbelangrijkste man van Nederland’ komt aan bij het WEF: ‘Hoort u hier wel te zijn?’
Henry Kissinger (100) overleden: dit heeft hij allemaal op zijn kerfstok
Overheid gebruikt EU-wetgeving om dossier over UFO’s geheim te houden. Wat hebben ze te verbergen?
Het verschil tussen een medicijn en vergif is vaak niet groot. Oud-huisarts vertelt in dit boek waarom antidepressiva geen zin hebben
Gideon van Meijeren geeft powerspeech in Amsterdam: ‘Uiteindelijk zal de waarheid altijd weer opstaan!’