De Duitse professor en publicist Ulrich Teusch schrijft in zijn nieuwe boek ‘Der Krieg vor dem Krieg’ (de oorlog voor de oorlog) over de leugens die in het Westen worden verspreid om oorlogen te rechtvaardigen.
Hij noemt de mainstream media in zijn boek ook wel ‘massamisleidingswapens’.
Telkens weer sturen de media aan op oorlog door middel van tendentieuze en op emoties werkende berichten, aldus Teusch.
Militair-industrieel complex
Denk daarbij aan Rusland, Iran en eerder Syrië, maar ook Irak, Afghanistan en Libië.
Volgens Teusch blijven de media ‘belangrijke berichten wegdrukken, informatie eenzijdig wegen, met twee maten meten en zich lenen voor overduidelijke propaganda’.
De professor wijst erop dat de Verenigde Staten oorlog nodig hebben. Hij noemt in dit verband de macht van het militair-industrieel complex, waar Eisenhower al voor waarschuwde.
Zwaar hadden meegewogen
Tijdens zijn afscheidsspeech sprak Eisenhower van de ‘verwerving van onverantwoorde invloed, of deze nu bewust of onbewust is, door het militair-industrieel complex’.
Na de Vietnamoorlog bleek bijvoorbeeld dat de belangen van dit complex zwaar hadden meegewogen in beslissingen over intensivering of voortzetting van de oorlog.
Zinloos
Teusch roept mensen op over te stappen op ‘anti-systemische media’.
Als genoeg mensen dat doen, dan wordt de oorlogspropaganda van de mainstream media vanzelf zinloos, zo stelt hij.
[Novini]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






MH17-rapport niet vrijgegeven omdat het bewijst dat Rusland niets te maken heeft met de crash
Onthuld: Wetenschappelijk bewijs voor reïncarnatie
Koning Willem-Alexander gespot bij mysterieuze Bilderbergconferentie: ‘U moet betalen, zij bepalen’
Kijk: Moordpoging op Trump tijdens campagnebijeenkomst, gezicht bebloed
Sluipende onteigening via box 3: You will own nothing and be happy
Ouder dan 100 door hennepzaad?
Amerikaanse coalitie (dus ook Nederland) in Syrië schuldig aan ergste vorm van verwoesting in decennia. Lees dit explosieve rapport
VIDEO: Buitenaardse aanval op IS-basis in Turkije? UFO-fans laaiend enthousiast
Must see: dit is de meest gecensureerde documentaire aller tijden