De Amerikaanse staatssenator Richard Black heeft opvallende uitspraken gedaan op de Arabisch tv over een nauwe bondgenoot van de Verenigde Staten.
Black zei dat MI6, de Britse inlichtingendienst, een chemische aanval voorbereidt op Syrische burgers die vervolgens in de schoenen van Assad zal worden geschoven.
“Vier weken geleden wisten we al dat het Britse inlichtingenapparaat toewerkte naar een chemische aanval waar de Syrische overheid vervolgens de schuld van zou krijgen,” zei Black op de Arabische nieuwszender Al Mayadeen.
Acteurs
Hij zei later dat de Britten de aanval niet zelf zullen uitvoeren, maar dat laten doen door rebellen.
Een andere mogelijkheid is dat ze de aanval in scène zetten en acteurs gebruiken, aldus Black.
Hij zei ook dat eerdere gifgasaanvallen in Syrië nep waren. Die waren volgens hem uitgevoerd door Groot-Brittannië, met hulp van de Syrische Witte Helmen.
Nepaanval
“Ze bereiden een nepaanval voor, geen echte,” zei hij. “Ze hebben mensen getraind om te doen alsof ze slachtoffer van een gasaanval zijn.”
“Het plan is om de Witte Helmen, die steeds betrokken zijn geweest bij deze misleidingen, de aanval te laten uitvoeren,” vervolgde hij.
Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken noemde de beschuldigingen van Black ‘schandalig’.
Buffer
Hij had onlangs voor de tweede keer een ontmoeting met de Syrische president Bashar al-Assad.
Black, een Vietnamveteraan en voormalige Pentagon-advocaat, zegt hem te zien als beschermer van Syrische christenen en buffer tegen islamitisch extremisme.
Foto: Mohamadrsk Wikimedia Commons/Tasnim News Agency
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Zeldzame beelden van rouwritueel dolfijn
Hoe het grootste wereldimperium dat ooit heeft bestaan compleet is gewist uit geschiedenisboeken en collectief geheugen
Uitvaartverzorgers kampen met nieuw fenomeen: ‘Het gaat maar door’
Danny Ghosen wijst na aanslag op Peter R. de Vries met beschuldigende vinger naar FVD: ‘Schandaal’
Zeg vaarwel tegen global warming, pesticiden, gentech en kunstmest
Slimme moordenaar: waarom kurkuma beter is tegen kanker dan chemo of bestraling
‘Eén van Hitlers allergrootste geheimen was dat hij perfect de Nederlandse taal kende en wellicht nog wel beter dan wij’
Celtic-fans halen ruim 100.000 pond op voor Palestijnse goede doelen na boete om vlaggen
Bonusverbod bankiers is een lachertje