De Britse rockband Muse heeft een ultieme ambitie. De groep wil namelijk een enorme UFO laten landen in het stadion waar zij op dat moment optreedt.
“Op een dag laat ik een enorme zeppelin in de vorm van een UFO landen in een stadion,” zei zanger Matt Bellamy. “Ik probeer het al jaren, maar niemand laat het toe.”
Muse schrijft over onderwerpen zoals liefde, complottheorieën, het buitenaardse en politieke kwesties. De band is opgericht in 1994 en bestaat uit frontman Matthew Bellamy, bassist Christopher Wolstenholme en drummer Dominic Howard.
HAARP
Op 16 en 17 juni 2007 speelde Muse voor een uitverkocht Wembley-stadion in Londen, hun grootste optreden ooit. In maart 2008 werd een registratie van het optreden uitgebracht op cd en dvd onder de naam HAARP.
Het zesde studioalbum van Muse wordt rond oktober 2012 uitgebracht. Daarin wordt de link gelegd met de economische crisis, het milieu en de oorlogen overal in de wereld. Op 13 juli gaf Muse de tracklist van het nieuwe album vrij. Het nummer Supremacy gaat over de verwoesting van de aarde, Madness is een elektronisch nummer geïnspireerd op de liefde. Met Animals bedoelt Matt de bankiers en Big Freeze gaat over de uiteindelijke apocalyps.
Rond de periode van Absolution, het derde studioalbum, raakte Bellamy meer geïnteresseerd in de politiek en dat reflecteerde hij op zijn teksten. Van invloed op het album was onder meer de Irakoorlog en het Britse beleid van Tony Blair. Op het album bekritiseerde Bellamy de machthebbers met het nemen van beslissingen op religieuze grond, zoals George W. Bush en de islamitische regeringsleiders. “In feite roep ik de machtswellustelingen ter verantwoording die zich achter hun godsmasker schuilhouden,” zei Matt.
Beschaving op Mars
Op het album Black Holes and Revelations richtte Bellamy zich onder andere op het buitenaardse, zoals in de nummers Supermassive Black Hole en Knights of Cydonia waar een beschaving op Mars wordt beschreven.
Voor het album The Resistance haalde Bellamy inspiratie uit boeken zoals The Grand Chessboard van Zbigniew Brzeziński, waarin de theorie wordt behandeld dat de VS heel Eurazië moet overnemen om zeker te zijn van bepaalde grondstoffen. Tevens is het nummer MK-Ultra vernoemd naar het gelijknamige project.

Matt Belamy tijdens een optreden van Muse in 2009 in Teignmouth, Devon
Gevangenis
Actuele gebeurtenissen, zoals de kredietcrisis, hebben ook invloed gehad op de teksten. Daarom zijn enkele nummers van Muse ontstaan uit het idee van weerstand. “Uprising heeft dat protest-gevoel goed bij zich,” zei bassist Wolstenholme. “Ik denk dat het hele nummer gaat over het hebben van wantrouwen tegen de machthebbers, of dat nou politici of bankiers zijn. We leven in een maatschappij waar je wordt geacht je mond te houden en zaken gewoon te accepteren.”
De afsluiter van het album Exogenesis gaat over het verlaten van de mensheid naar een andere planeet om daar een nieuwe en betere beschaving op te bouwen.
Muse, een band die de afgelopen jaren enkele gerenommeerde prijzen heeft gewonnen op het gebied van liveoptredens, raakte geïnspireerd door het boek 1984 van George Orwell. “We wilden het gevoel creëren van mensen die in een utilitaristische gevangenis vast zaten,” zei drummer Howard. “Dit resulteerde in drie torens waar de bandleden in ‘gevangen’ werden. Tijdens de Europese tour dit jaar speelt Muse in de Ziggo Dome in Amsterdam en het Sportpaleis in Antwerpen.
Bron: List.co.uk
Gerelateerd:
- Amerika, het land van bedrog en massahypnose (video)
- Overheid VS experimenteerde op veteranen onder MK-Ultra
- Mind Kontrolle Ultra, toen en nu
- Hoe de CIA de bevolking hersenspoelt
- De invloed van HAARP op het bewustzijn
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Boer vraagt lobbyisten om ‘100% veilig’ frackingwater op te drinken. Kijk hoe ze hierop reageren
Heb je een elektrische auto? Zo ‘bizar veel’ belasting ga je straks betalen
Allergieën gratis laten verdwijnen met hypnose
Grote media richten aandacht op Chinees biolab bij corona-epicentrum: ‘Eén van de ergste doofpotten uit de geschiedenis’
YouTube verwijdert video waarin Van Dissel toegeeft dat corona qua sterfte vergelijkbaar is met griep: ‘Grove inmenging’
Toegang krijgen tot buitenzintuiglijke waarneming?
Europese boeren verenigen zich en gaan massaal naar Brussel ‘om de genadeklap uit te delen’
Zondag in Amsterdam: de grootste mars van de menselijke verbinding, 80 groeperingen – ‘Nu is het genoeg!’
Apotheker: ‘Ik moet me voor de rechter gaan verantwoorden voor het in leven houden van een patiënt’