Japan scheldt het land Myanmar een schuld van bijna 3 miljard euro kwijt. Dat maakten beide landen bekend aan het begin van een bezoek van de Myanmarese president Thein Sein aan Japan.
De kwijtschelding kan worden gezien als een beloning voor de democratische hervormingen die Myanmar in de afgelopen tijd heeft weten door te voeren.
Een lening van Japan aan Myanmar die in april 2003 moest worden terugbetaald is weggestreept, evenals de rentekosten van de afgelopen 20 jaar. Japan heeft daarnaast 5,6 miljard euro aan ontwikkelingshulp toegezegd voor Vietnam, Cambodja, Thailand, Laos en Myanmar. Stabiliteit en ontwikkeling van de Mekong-regio zijn volgens de Japanse premier Yoshihiko Noda van groot belang voor vrede en welvaart.
Nieuwe leningen
Op een persconferentie maakten Thein Sein en Yoshihiko Noda ook bekend dat Japan Myanmar nieuwe leningen zal verstrekken. Er zijn afspraken gemaakt over een voorkeurspositie voor Japanse bedrijven bij het binnenhalen van grote economische projecten in Myanmar.
Voor het eerst in bijna 30 jaar bracht een Myanmarese leider een bezoek aan de eilandstaat ten oosten van het Aziatische continent.
Beëdigen
Begin deze maand wist de partij van oppositieleider Aung San Suu Kyi bij tussentijdse verkiezingen 43 van de 45 verkiesbare zetels te winnen. Suu Kyi won ook een zetel, maar zij heeft laten weten zich niet te laten beëdigen.
Suu Kyi verscheen maandag niet in het parlement van Myanmar, het vroegere Birma. Ook de 42 andere leden van haar partij, de Nationale Liga voor Democratie (NLD), kwamen niet opdagen.
Ze hadden aangekondigd zich niet te laten beëdigen als de tekst van de eed niet zou worden gewijzigd. Daarin staat dat parlementsleden de grondwet ‘dienen te beschermen’. De NLD-leden vinden de grondwet ondemocratisch. Die werd in 2008 opgesteld door de militaire machthebbers. Er staat onder meer in dat de strijdkrachten een kwart van de parlementsleden benoemen. Suu Kyi en haar partijgenoten zijn alleen bereid om de grondwet ‘te respecteren’.
Bron: NOS.nl
Gerelateerd: NESARA stap voor stap: basisinkomen Japan, denktank wil economie hervormen
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Massale steun voor acties boeren: ‘Deze oorlog is ook onze oorlog!’
Gezonde 3 maanden oude baby ligt 7 minuten te stuiptrekken na drinken melk gevaccineerde moeder
Illuminati neemt Almere over. Heeft deze man gelijk?
De sleepwet, ‘Russische inmenging’ en de strategie van spanning. Kijk hoe de Atlantische politiestaat langzaam gestalte krijgt
Proef voor toekomstig digitaal reisdocument met gezichtsherkenning in aantocht
School sluit deuren nadat 125 leraren zich ziek melden na coronavaccinatie
‘Kinderen leren meer in buitenaardse schepen dan op school’
Film over onbekende vliegende objecten in Soesterberg
Vaatwasser bij het grofvuil? Kinderen hebben minder allergieën als er met de hand wordt afgewassen