Joost Tuinman is overgestapt van Defensie naar een commercieel bedrijf dat drones maakt. Saillant detail: hij is ook de tweelingbroer van de staatssecretaris van Defensie, die voor miljoenen euro’s aan drones gaat kopen.
Op het ministerie is er ‘ongemak’, meldt het AD.
Eind april zei Gijs Tuinman, de BBB-staatssecretaris, dat hij nog dit jaar 310 miljoen euro wil investeren in ‘onbemenste systemen en het opschalen van andere innovaties’.
Een hooggeplaatste bron binnen de legerleiding spreekt van ‘een gevoel van ongemak’ en noemt het ‘een kwetsbaarheid’.
Deze mensen kennen geen schaamte
De overstap doet de nodige wenkbrauwen fronsen. “Als dit geen corruptie is dan ben ik een beeldschone vrouw van 24 jaar oud,” reageert ondernemer Arash Mashadi van BVNL Zuid-Holland.
“Kan gewoon. Ligt niemand van wakker,” merkt gezondheidswetenschapper Yvonne Simons op. Arts Paul van Hoek voegt toe: “Hé stelletje barbaren, letten jullie wel op?”
“Deze mensen kennen geen schaamte. Deze mensen hebben geen moreel besef,” stelt neuroloog Jan Bonte. “Gewoon even onder elkaar regelen. De VOF (Verneukerij onder familie) Tuinman, knus bij Defensie, de ene ritselt het even, de andere vangt. Heerlijk, zo’n effectieve samenwerking.”
Coronagezant Sijbesma
Eerder kwam aan het licht dat de broer van coronagezant Feike Sijbesma een hoge functie bij AstraZeneca had. De Algemene Rekenkamer schreef in een rapport dat bij de aanstelling van Sijbesma onvoldoende is getoetst op belangenconflicten. Het ministerie van VWS heeft volgens de Rekenkamer te weinig gedaan om de schijn van belangenverstrengeling bij de aankoop van coronavaccins te voorkomen.
Duitsland stelde na een overleg tussen Europese landen over de inkoop van vaccins vragen over de functie van Sijbesma’s broer. De Rekenkamer noemde dat een ‘pijnlijk incident’. Toenmalig minister Hugo de Jonge verklaarde een vertrouwelijke Kamerbrief over vaccindeals tot staatsgeheim.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Minister Van Weel beweert dat er Russische schepen bij Groenland varen, maar kan niet zeggen waar hij dat op baseert
Wat iedere Nederlander moet weten: Nederland was ‘wreedste natie ter wereld’
“Buitenaardse techniek gaat onze aardbol ingrijpend veranderen”
Meest gehate bedrijf ter wereld houdt iedereen voor de gek. Ongelooflijk wat ze nu weer hebben geflikt
“Dodelijke schietpartij in San Bernardino vertoont alle tekenen van valse vlag-operatie of terroristische aanslag”
Commotie over verkiezingsdebat: ‘Dit gaat in tegen alles waar de mediawet voor bedoeld is’
Israëlische wetenschappers linken gluten aan ziekte ALS
De kant van de mens die de elite liever verborgen houdt (video)
Onbekend object waargenomen bij de zon (Update)