Juridische beoordeling van de goedkeuring van de Covid-vaccins laat zien dat deze vaccins functioneel niet voldoen aan de gestelde eisen en dat de fabrikanten niet hebben voldaan aan de geldende procedures. In Nederland was dit reden voor Willem Engel om het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen te sommeren de toestemming voor de Covid-vaccins in te trekken.
Acht Europarlementariërs eisen nu van het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) dat zij de vergunningen voor het gebruik van de vaccins van Pfizer en Moderna opschort.
De gebreken, die goedkeuring verhinderen, zijn zeer ernstig. Zo is er een verschil tussen de geteste en de feitelijk geproduceerde producten. Ook is het gebruik van de vaccins niet in overeenstemming met de verleende goedkeuring. Daarnaast zijn de vereiste testen nog niet afgerond.
Bij verlenging van de goedkeuring dient rekening gehouden te worden met de geconstateerde bijwerkingen. Het aantal geregistreerde gevallen waarbij de Covid-vaccins tot bijwerkingen leidden, groeide explosief. Dit leidt tot twijfel over de eerder aangenomen veiligheid van de vaccins. Ook bij de effectiviteit zijn in de afgelopen jaren steeds sterkere twijfels gerezen.
Omdat het griepseizoen voor de deur staat en de vaccinatiecampagnes in de lidstaten gaan beginnen, willen de Europarlementariërs juist nu onmiddellijke opschorting van de goedkeuring. “De gezondheid van burgers staat op het spel. Bijwerkingen als hartschade maken mensen voor de rest van hun leven invalide. Daarom moet het EMA geen enkel risico nemen en deze vaccins onmiddellijk van de markt halen,” aldus initiatiefnemer Marcel de Graaff.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Wat gebeurde er écht op 7 oktober? Ongemakkelijke vragen over Israëls ‘Hannibal-richtlijn’
Astronaut: “Er waren UFO’s bij Roswell, maar dat is stilgehouden vanwege de technologie die ze gebruiken”
Waarom laten we buitenlandse bedrijven de Nederlandse burger bespioneren? ‘Ik vind dit doodeng’
Overheidsexpert spreekt zich uit over complottheorieën rond Nibiru. Vergaat de wereld vandaag?
De Jonge: Rutte ‘heeft zeker niet bedoeld te zeggen’ dat testen zonder klachten geen zin heeft
Katten zien dingen die voor ons onzichtbaar zijn
Mensen genezen op miraculeuze wijze van kanker als ze dit verguisde middel nemen
Patent op coronavaccin waarschuwde 9 maanden vóór Covid-19 al voor ‘doelbewuste verspreiding coronavirus’
Hitler was links, onthult Zwitsers weekblad. Wat betekent dit?