Niet Noord-Korea, Rusland of China, maar de VS is het probleem. Dat zegt filmmaker, journalist en schrijver John Pilger in gesprek met RT.
Hij wijst erop dat Noord-Korea hoogstwaarschijnlijk al aangevallen zou zijn als het geen kernwapens had ontwikkeld.
Dan zou er in het land iets soortgelijks zijn gebeurd als in Libië, Irak, Syrië en Afghanistan, merkt Pilger op.
Vredesverdrag
De journalist voegt toe dat sancties tegen Noord-Korea geen zin hebben. “Het land wist lang geleden al dat het onder vuur zou komen te liggen en dus heeft het zich daarop ingesteld.”
“Ik denk niet dat al die sancties er ook maar iets toe doen,” zegt hij. “Ze kunnen gemakkelijk worden omzeild en zijn irrelevant.”
Pilger geeft aan dat er een vredesverdrag tussen Noord-Korea, de VS en Zuid-Korea moet komen.
Belangrijkste verdrag
Hij legt uit dat de kwestie-Noord-Korea slechts bijzaak is en dat een NAVO-document dat in Duitsland is gepubliceerd door een onderzoeksgroep veel belangrijker is.
Daaruit zou blijken dat het zogeheten Intermediate-Range Nuclear Forces-verdrag op de helling staat.
“Dat is het belangrijkste verdrag van de Koude Oorlog,” zegt Pilger. “Daar draait het allemaal om.”
Echte probleem
De journalist legt uit dat China en Rusland een positief strategisch plan hebben bedacht, maar dat de VS daar niets van wil weten.
Als de VS en Zuid-Korea stoppen met hun provocerende militaire oefeningen, zal er vanzelf een einde komen aan de kernproeven in Noord-Korea, aldus de Russen en Chinezen.
“De grootste kernmacht ter wereld, de VS, is dus het echte probleem,” besluit Pilger.
[RT]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Vakantie? Niet voor NineForNews! Blijf ons supporten!
Heel veel mensen zijn zonder reden een onbeschrijflijk afschuwelijke dood gestorven. Nieuwe onthullingen over organenoogst
De cijfers zijn binnen: Coronavirus ‘niet dodelijker dan de griep’
Arts: vaccin doet niks tegen corona, maar veroorzaakt mogelijk wel gekkekoeienziekte
UFO’s, zwaartekracht en bewustzijn (video)
Burgergroep wil undercoveragenten laten vervolgen wegens extreem geweld
Nederland heeft het allerduurste vorstenhuis van Europa
Wil je demonstreren tegen azc? Graag niet meer dan 45 decibel (fluisteren) geluid maken, aldus de burgemeester
Er voltrekt zich een stille ramp: Deze week bijna twee MH17’s aan oversterfte, volgende week ‘nog meer’