Ook in de provincie Noord-Holland wordt de druk op boeren steeds verder opgevoerd. De provincie wil namelijk vaart maken met de ontwikkeling van “nieuwe natuur” in het plassengebied. Agrarische bedrijven in het gebied moeten weg of inkrimpen.
De provincie beweert te moeten voldoen aan strenge Europese richtlijnen voor natuur en water, die in het plassengebied (ver) onder de geëiste normen zouden zitten.
180 eigenaren
Als het aan de provincie ligt, mogen agrarische bedrijven veel minder bemesten. En nu komt het: onteigening wordt ondanks eerdere ontkenningen op plenaire bijeenkomsten nadrukkelijk genoemd als stok achter de deur. De provincie hoopt er samen uit te komen via gesprekken met grondeigenaren.
Het gaat in totaal om 550 hectare grond, met 180 eigenaren.
“Waarom moet alles in dit land wijken voor de Groene Maffia?!” reageert columnist Marianne Zwagerman verbolgen.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






VIDEO: Mysterieuze graancirkels verschenen bij Stonehenge
Enorme UFO in de lucht boven Wisconsin (video)
Kijk: NAVO-chef Rutte ontwijkt kritische vragen in Davos
CIA-directeur was onderdeel van cover-up rond de moord op JFK
Israël en Iran: een liefdesverhaal? (video)
Pepijn van Houwelingen (FVD): ‘Totalitaire ophokwet van Hugo de Jonge is ongekend misbaksel’
Hysterie rond muurschildering van de Rothschilds. Dit is waar de elite, de politici en de media echt doodsbang voor zijn
Duitse successchrijver maakt gehakt van Europese eenheidsmunt
Arts en corona-klokkenluider: ‘Wij worden voor de gek gehouden en dat is ernstig’