In Ierland is in een weiland een duizenden jaren oude ‘henge’ ontdekt. Anthony Murphy maakte met zijn drone al vaker beelden van het gebied, maar vanwege de aanhoudende droogte was er dit keer iets opvallends op te zien.
De henge, net als Stonehenge een cirkelvormig monument, wordt omringd door grafheuvels en andere henges.
Murphy vermoedde dat er meer henges te vinden moesten zijn, maar kon tot dusver niets vinden. Hij hoopte dat de droogte meer geheimen zou blootleggen en had geluk.
Niet bekend
De henge bestond uit hout en hoewel het materiaal is weggerot, is de grond altijd iets anders van samenstelling gebleven, waardoor de aarde beter in staat is vocht vast te houden en dus langzamer uitdroogt.
Hierdoor was Murphy in staat om het monument vanuit de lucht vast te leggen.
Het is niet bekend waarvoor de henges precies werden gebruikt. Ze stammen uit de periode 11.000 tot 2500 voor Christus. Geschat wordt dat de Ierse henge 5000 jaar oud is.
Thrilled to have discovered a previously unknown “new” henge monument near Newgrange last night. Archaeologists tell me that this is a very major find. It appears to be similar in design and size to the nearby Site P, a recorded henge. Exciting times! https://t.co/Mp2pWY26Dr pic.twitter.com/CIdPSTCEJX
— Mythical Ireland (@mythicalireland) July 11, 2018






Infographic: hoe 6 corporaties de Amerikaanse media controleren
Epstein-achtige pedonetwerken worden beschermd door de politie. Britse oud-agent doet boekje open
Macron spreekt vol minachting over het Franse volk. Deze hoge politicus zegt hierop het volgende over president Rothschild
Voormalig hoogste NAVO-militair: ‘Ik begrijp niet waarom u NIET bang bent voor Rusland’
Europarlementariër: ‘De Europese Unie heeft de inflatie-explosie zélf veroorzaakt’
‘Van Rompuy en Barroso ergste mensen in EU sinds 1945’ (video)
D66-Kamerlid Paternotte wordt ingehaald door zijn eigen leugens over spoorsabotage
Deze Nederlandse media zijn verbonden aan een zeer schimmige organisatie die nu wordt ontmaskerd
Wellink waarschuwt: ‘EU kan uit elkaar vallen als we Italië niet helpen’. Zo reageert het internet