Buitenland

Nigeria ebolavrij dankzij water met een vleugje sinaasappel

Help anderen door dit artikel met jouw vrienden op je social media te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

De uitbraak van ebola in Nigeria is onder controle. Er zijn geen nieuwe besmettingen meer geweest, verklaarde de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Eerder werd Senegal ook ebolavrij verklaard. “Dit is een ongekend succesverhaal,” vertelde woordvoerder Rui Gama.

Nigeria oogstte veel lof voor de voortvarende manier waarop het land ebola aanpakte. Circa 18.500 huisbezoeken zijn afgelegd aan 800 mensen die contact hadden gehad met de besmette personen.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

Artsen die ebola in Nigeria hebben overleefd danken hun leven aan grote hoeveelheden vers water met suiker en zout. In Nigeria, een land met 160 miljoen inwoners, waren slechts 20 gevallen en acht sterftegevallen gemeld.

Nigeria ebolavrij dankzij water met sinaasappelsap
Ada Igonoh (Andrew Esiebo)

Dr. Ada Igonoh, één van de overlevenden, zei dat de behandeling niet gemakkelijk is. “Je moet vijf of zes dagen lang meer dan vier liter water per dag drinken,” zei ze. “Maar je wilt eigenlijk niets drinken. Je bent te zwak en met een zere keel is het moeilijk om te slikken.”

Dr. Simon Mardel, een vooraanstaand expert op het gebied van hemorragische koortsen, zei dat het aantal eboladoden drastisch kan worden teruggebracht als mensen veel water drinken en geen ontstekingsremmers nemen, die juist gevaarlijk kunnen zijn voor ebola-slachtoffers.

Het drinken van water wordt genegeerd door het huidige medische systeem, dat alleen gericht is op baanbrekend onderzoek, aldus Mardel van het University Hospital of South Manchester (UHSM).

De uitbraak in Nigeria begon in juli toen de Amerikaan Patrick Sawyer van Liberia naar Lagos vloog. Hij overleed vijf dagen na aankomst, maar de ziekte verspreidde zich naar Port Harcourt, het oliecentrum van het land.

Artsen waren verbaasd dat het drinken van water in bepaalde gevallen genoeg kan zijn om patiënten te redden. Igonoh zei dat ze soms sinaasappelsap toevoegde aan het water.

[Dallas News, Bloomberg]

Interessant

Vind je deze informatie belangrijk?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
5 1 stem
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

14 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Richie Cunningham
Richie Cunningham
11 jaren geleden

Slechts 20 gevallen gemeld? Waren het er niet meer dan 6000 ??
Achja, door al die propaganda weetje het af en toe zelf ook niet meer.
Gek wereldje ook. Ineens is alles goed alsof er niks aan de hand was terwijl ze 2 maanden geleden druk bezig met expirimentele antidodes, omdat Ebola niet te genezen was, maar pardoes is water met sinasappel the almighty counter medicine?? Anyway, dit is typisch z on kaart die ze spelen. Met Osama Bin Laden ook. De held wereld had het erover. Ineens uit het niets komt Amerika met: Ja we hebben hem eindelijk, we hebben hem door zijn hoofd geschoten, en in het water gedumpt, en nee niemand mag de foto’s zien want dat bleek te gruwelijk te zijn, maar Sadam”s hoezzeins galgje kon wel door de beugel? Anyway, alsof die kaarten die ze spelen maar een bepaalde langdurigheid hebben. Nu met Ebola, bam ineens is alles goed next chapter.. Wat ow wat krijgen we nu weer te zien op het toneel.

ricardo
ricardo
11 jaren geleden

Ze zijn erachter gekomen dat de westerse wereld ook al weet dat het een hoax is. Ja, dan is zo’n ziekte snel verdwenen en richt men zijn pijlen op iets anders, erger, mensontwaardelijker. Ben benieuwd wat er nu uit de mouw getoverd wordt

Vandattem
Vandattem
11 jaren geleden

Doet denken aan Scheurbuik, dat was ook ongeneeslijk.

leon***
leon***
11 jaren geleden

als dit waar is en het probleem is opgelost waar gaat het geld van giro 555 dan naartoe

c.e.
c.e.
11 jaren geleden

Afrika telt ca.54 landen, de huidige Ebola uitbraak (er zijn er meerdere geweest) doet zich voornamelijk voor in:
Liberia 2.812 besmettingen, Sierra Leone 1.187, Guinea 1.166 en Nigeria 8.
Door betere voorlichting, bescherming en omgang met patienten en overledenen zal het aantal besmettingen uiteindelijk weer afnemen.

Vandattem
Vandattem
11 jaren geleden

Een zogenoemde “achterlijke cultuur” zet ff de hele westerse Pharmawereld in de zeik.

Veelzeggend.

Robbedoes
Robbedoes
11 jaren geleden

Het werkt echt! Ik drink al mijn hele leven elke dag een glaasje sinaasappelsap, en heb nog nooit ebola gekregen.

sara
sara
11 jaren geleden

Op naar de volgende “falseflag” daar kun je op wachten !! Wat een soap werd hier weer getoond, elke dode werd kamerbreed uitgemeten in de pers terwijl elke dag mensen sterven aan kanker, hartkwalen medicijnvergiftigingen ect !

sjaak
sjaak
11 jaren geleden

Je eigen insmeren met een halve kip schijnt ook te werken.

Padja
Padja
11 jaren geleden

Wie bedenkt die titels toch?
“Dankzij water met vleugje sinaasappel” dat is propagandische MSM volksverlakkerij.
Dat iemand dat lekker vindt en s een keertje deed maakt het geen geneesmiddel!
Nigeria was lang niet zo getroffen als andere Afrikaanse landen.
En om het nou een hoax te noemen?!
Er worden mensen ziek, er gaan mensen dood.
Dat is verschrikkelijk. Overal en altijd.

Anoniem
Anoniem
11 jaren geleden

Dat water geneest is een optie

http://www.menssana.nu/pages/nl/het-centrum/onze-ideologie/masaru-emoto-geneeskracht-van-water.php

Ook een optie is colloïdaal zilver 10 ppm inactiveert het virus

emka
emka
11 jaren geleden

Wel grappig. Het land met het grootste aantal scammers (=oplichters, want hier komen 99% van alle scam mails vandaan) wordt dus nu geloofd dat het een enge ziekte kan genezen met fanta.
Ik ga even rustig verder met mijn hoofd op mijn bureau te bonken.

EllenB
EllenB
11 jaren geleden

Je geneest Ebola echt niet met het drinken van water.
Heel misleidend artikel. !
Ik zit me ook af te vragen, waarom de uitbraak, daar ineens stilgelegd is.
Zou het kunnen, dat ze de mensen daar, gewoon niet meer ziek maken ?
Zit het Ebola virus, in de het vaccin ?
Is al eerder gebeurd in Afrika, dat ze ziektes verspreid hebben d.m.v. vaccinatie programma’s, dus het zou me niks verbazen.

Back to top button
14
0
We lezen graag je reactie!x