De vaccins van Pfizer en AstraZeneca bieden drie maanden na de laatste prik een stuk minder bescherming tegen de ‘deltavariant’ van het coronavirus, blijkt uit een studie van de Oxford-universiteit. Na drie maanden gaat de effectiviteit van het AstraZeneca-vaccin terug naar 61 procent en dat van Pfizer naar 75 procent. Ze zijn daarmee een stuk minder effectief dan geadverteerd.
Bij gevaccineerden boven de 35 neemt de effectiviteit sneller af dan bij jongere mensen, aldus de wetenschappers. Ze zeggen ook dat gevaccineerde mensen het virus waarschijnlijk even makkelijk kunnen doorgeven als ongevaccineerde mensen. Voor het onderzoek is gekeken naar meer dan drie miljoen keel- en neusuitstrijkjes.
#NOS , wat zeg je nu? Gevaccineerde net zo besmettelijk als niet gevaccineerde ???❤️
Goh… pic.twitter.com/ps6xnsMIXU— Anouk (@nouks2008) August 19, 2021
Legitimiteit van het uitsluiten van ongevaccineerden verdwenen
De resultaten doen meer vragen rijzen over de mogelijkheid om groepsimmuniteit te bereiken via vaccinatie, zei hoofdonderzoeker Sarah Walker.
Jurist Ghislen Nysten reageert: “De legitimiteit van het uitsluiten van ongevaccineerden is nu helemaal verdwenen (en die was er al niet). Kennelijk vindt Hugo de Jonge dat je wel het recht hebt om anderen te besmetten als je gevaccineerd bent.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kijk: Oekraïners vertellen hoe ze al sinds 2014 worden aangevallen door het Oekraïense leger
Oudste rotstekening van de Amerika’s maakt tongen los
Russische generaal: Hunter Biden financierde ebola-onderzoek in Oekraïense biolabs
Vitamine D is spotgoedkoop alternatief voor hartmedicijnen. Deze wetenschappers doen belangrijke ontdekking
Alarmerende studie onthult oorsprong van long covid
Organisatie ‘grootste demo ooit’ aan alle kanten geblokkeerd: ‘Wat is dit voor onzin?’
Ab Osterhaus vond lockdownbeleid veel te slap en wil bij een volgend virus strengere regels
Indringende waarschuwing van Telegram-baas Durov: ‘Onze tijd raakt op’
Ontslag Zijlstra legt russofobie in hoogste regionen van Nederlandse politiek bloot. Dit is de dieperliggende oorzaak van de crisis