Dagenlang was de levering van tanks voor Oekraïne door westerse landen het belangrijkste nieuws. De Verenigde Staten zullen 31 Abrams-tanks naar het land sturen. Duitsland stuurt vergelijkbare Leopard-tanks. NOS-correspondent Iris de Graaf peilde in Rusland op straat de reacties.
“Gisteren was er groot nieuws, dat de VS en Duitsland tanks sturen naar Oekraïne,” zei de NOS-verslaggeefster tegen een Russische vrouw.
“Wat zal ik zeggen? Wat betreft Duitsland: dat heeft nu een probleem,” reageerde de vrouw. “Als ze weer de Russische overwinningsvlag willen zien op de Rijksdag, dan kunnen ze hem krijgen.”
Ook in Rusland probeert NOS leugens te verspreiden, maar mensen daar weten meestal wel beter.
Het westen lijkt er alles aan te doen om het conflict verder te escaleren.
👇👇👇DEEEEEL👇👇👇 pic.twitter.com/ITX3qWounm
— Barend (@blijvendQRvrij) January 29, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Rusland vecht tegen het fascisme
“En de Amerikanen zullen ook hun verdiende loon krijgen,” vervolgde ze.
De Graaf vroeg haar of ze denkt dat het conflict gaat escaleren. “De escalatie komt niet van Rusland. U weet dat Rusland vecht tegen het fascisme,” benadrukte de vrouw.
U liegt
De NOS-correspondent beweerde vervolgens dat iedereen in Oekraïne zegt dat daar geen fascisten zijn en dat ze geen deel van Rusland willen zijn.
“U liegt! Moet u niet doen. U bent in het westen geweest, niet in het oosten,” bracht de vrouw daar tegenin. “Wel waar,” hield De Graaf vol. “Niet doen. U liegt,” herhaalde de vrouw. “Dat is uw propaganda, u wordt daarvoor betaald. U wordt niet betaald voor de waarheid.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Uitvaartondernemer ‘gedwarsboomd door politici en artsen’ nadat hij vragen begint te stellen over forse sterftepiek
Waarom we direct moeten stoppen met het doodverklaren van comapatiënten om hun organen te oogsten
Turks parlementslid: “Turkije smokkelde dodelijk saringas naar Islamitische Staat”
“Poetins profetische waarschuwingen uit 2007 worden allemaal bewaarheid”
Indigokinderen doen vooraanstaande experts versteld staan
Kijken: Mijn 5-jarige zoontje is een telepathisch genie en leert 7 talen
Kijk: Neuroloog Jan Bonte moet officier van justitie het verschil tussen pedofilie en pedoseksualiteit uitleggen
Waarom reguliere medicijnen depressie niet kunnen genezen
Nieuwe Kamervragen over relatie kabinet met World Economic Forum: ‘Onderste steen moet boven’