Buitenland

Nu de regering-Assad is gevallen is de weg vrij voor deze omstreden gaspijplijn

Help ons door deze informatie met iederen die je kent op je social netwerk te delen!

De Franse politicus Julien Rochedy gaf in 2016 in een interview met de website Le Bréviaire des Patriotes zijn kijk op het conflict in Syrië. Hij merkte op dat de relaties tussen de Syrische president Assad, die zojuist is afgezet, en het Westen tot enkele jaren daarvoor nog erg goed waren.

Zo was Assad in 2008 aanwezig bij de traditionele militaire parade in Parijs naar aanleiding van de Franse nationale feestdag. Hij hielp zelfs om een Franse gijzelaar in Iran vrij te krijgen.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/01/amr1.jpg

Assad werd langzaam maar zeker geaccepteerd door de internationale gemeenschap, zei de oud-jeugdleider van Front National. Het land stond op het punt een vredesdeal te sluiten met Israël. Assad werd gezien als een fatsoenlijke man, geen kwade dictator, aldus Rochedy.

(Video verwijderd? Klik hier...)

Gaspijplijn

Maar toen deed zich een probleem voor. Qatar, de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk waren betrokken bij de aanleg van een gaspijplijn, die door Qatar, Syrië en Libanon zou gaan lopen. Deze pijplijn zou worden gebruikt om te concurreren met de Russische gasmarkt.

Rochedy vertelde dat Assad in 2008 onderhandelde over het pijplijnproject. Uiteindelijk zei hij ‘nee’ tegen de pijplijn. Een jaar later brak er plotseling een revolutie uit om de ‘kwade dictator’ af te zetten.

Tot de grond toe afbranden

De politicus zei te hebben gesproken met iemand die aanwezig was bij een ontmoeting in 2008 tussen toenmalig Total-topman Christophe de Margerie, de toenmalig premier van Frankrijk François Fillon, toenmalig president Nicolas Sarkozy en Bashar al-Assad.

Sarkozy bood Assad 30 procent van de inkomsten uit de gaspijplijn aan, zei Rochedy. De rest van de inkomsten zou naar Frankrijk gaan. Daarop reageerde Assad, die vloeiend Frans spreekt, volgens de ingewijde: “We zijn geen Franse kolonie meer, we leven niet meer in 1959. Laat ze maar stikken.”

President Sarkozy zou vervolgens zijn uitgebarsten in woede en hebben gezegd: “Als dat je antwoord is zullen we je land tot de grond toe afbranden!” En zo geschiedde. Een jaar later brak de beroemde ‘opstand’ uit in Damascus, besloot Rochedy.

Nu de regering-Assad is gevallen is de weg vrij voor deze gaspijplijn.


Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.

4.8 108 stemmen
Beoordeel dit artikel

Interessant

Vond je deze info interessant?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
guest

63 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Karinen
Karinen
1 maand geleden

Heel toevallig

Patriot
Patriot
1 maand geleden

Alle conflicten gaan altijd om geld en macht

Nog niet!
Nog niet!
1 maand geleden

Maar men wil toch van het aardgas af.
De schoen wringt.

Nog niet!
Nog niet!
1 maand geleden

De westerse schoen wel te verstaan.

Back to top button
63
0
We lezen graag je reactie!x