De Russische inlichtingendienst heeft aanwijzingen dat er in Syrië binnenkort opnieuw chemische wapens worden ingezet, meldt persbureau Reuters.
Het zijn provocaties die moeten leiden tot nieuwe Amerikaanse aanvallen op regeringstroepen van president Assad. Dat zei de Russische president Poetin dinsdag.
Aanvallen met gifgas zouden op meerdere plaatsen worden voorbereid, zei Poetin na een onderhoud in Moskou met zijn Italiaanse ambtgenoot Sergio Mattarella.
Geplande provocaties
Hij zei dat hij heeft gehoord over ‘geplande provocaties’ met als doel om de Syrische overheid op te laten draaien voor de chemische aanval in Idlib.
“Meerdere bronnen hebben laten weten dat false flags zoals deze – ik kan het niet anders noemen – worden voorbereid in andere delen van Syrië, waaronder in de zuidelijke buitenwijken van Damascus,” zei Poetin.
“Ze zijn van plan daar chemische wapens te stallen en de Syrische overheid te beschuldigen van een aanval,” vervolgde hij.
Irak
De Russische Generale Staf schreef in een recent rapport dat militanten giftige stoffen naar verschillende delen van Syrië hebben vervoerd, waaronder het oosten van Ghouta, waar in 2013 een chemische aanval plaatsvond.
De Russische president heeft de Amerikaanse claim dat Assad achter de gifgasaanval zit, vergeleken met de Amerikaanse bewering uit 2003 dat Irak massavernietigingswapens had.
Onderzoek
Dat was het argument voor de invasie van Irak die leidde tot de val van Saddam Hoessein. Later bleek dat er geen bewijs was dat Irak over zulke wapens beschikte.
Rusland gaat de Verenigde Naties vragen om een onderzoek in te stellen naar de gifgasaanval vorige week in Khan Shaikhoun, in het noordwesten van het land.
[Reuters]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Inwoner Las Vegas ziet ‘raadselachtig object’ boven stad. Deze beelden gaan momenteel viraal
Monsterlijke gaswolk met kracht van twee miljoen zonnen ligt op ramkoers met aarde
Zie de waanzinnige bedragen die het nieuwe kabinet wil uittrekken voor energietransitie en weer de stikstofobsessie
Botten van Japans mythisch wezen tentoongesteld
‘Onze zonen moeten straks in de hel van Oekraïne vechten en sterven voor multimiljardairs in Amerika’
Deze “controversiële” studie over mRNA-vaccins en kanker is na 16 afwijzingen toch gepubliceerd
Miljoenen EU-burgers hopen dat Poetin wint, hier wonen ze
Wob-document legt bom onder corona-aanpak: kabinet stuurde bewust aan op zorginfarct
Amerika zegt dat cannabis geen medicijn is, maar heeft wel een patent op cannabis als medicijn