Volgens de Amerikaanse krant The Wall Street Journal gaf de Oekraïense president Zelensky in 2022 toestemming om de Nord Stream-gaspijpleidingen tussen Duitsland en Rusland op te blazen.
Ondanks de nieuwe onthullingen blijft Duitsland onvoorwaardelijke steun uitspreken voor Oekraïne. Er speelt dus veel, veel meer, constateert jurist en publicist Sietske Bergsma.
Rusland houdt vol dat Amerika betrokken was bij de aanval op Nord Stream. De Russische ambassadeur in Washington heeft gezegd dat de Verenigde Staten Oekraïne de schuld in de schoenen proberen te schuiven.
Gewoon opzettelijk liegen
Kort na de explosies kwam Nederland met een gedetailleerd rapport over de aanval op de pijpleidingen. Toenmalig minister Kajsa Ollongren en toenmalig premier Mark Rutte wisten in 2022 al dat Oekraïne achter het opblazen van Nord Stream zat, merkt financieel journalist Arno Wellens op.
Ze hebben tegen de Tweede Kamer altijd gedaan alsof ze het niet wisten, gewoon opzettelijk liegen, aldus Wellens.
Toen Jasper van Dijk Kamervragen stelde over de vernieling van de pijpleidingen, antwoordde Ollongren: ‘Op het moment wacht het kabinet de uitkomst van de onderzoeken van de Duitse, Deense en Zweedse autoriteiten naar de toedracht van de gebeurtenissen rondom de Nord Stream-pijpleidingen af’.
Liegen, liegen, liegen
Rutte deed alsof hij van niets wist en stuurde de Nederlandse marine op een spookvijand af. Wellens: “Al die tijd liegen, liegen, liegen tegen de Kamer en je eigen strijdkrachten.”
De oud-premier deed vragen van FVD-voorman Thierry Baudet over de toedracht af als gekkigheid, terwijl hij hier naliet te vertellen wat hij wist, stelt Wellens. Dat opzichtige liegen is volgens hem ‘wel heel slecht voor het vertrouwen in de politiek’.
Of zoals de Süddeutsche Zeitung eerder schreef: “Kun je een land dat een belangrijk deel van je eigen energie-infrastructuur heeft opgeblazen blijven steunen met miljoenen euro’s voor defensie?”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Tijd voor een arbeidsrevolutie: “We moeten af van de machocultuur die ons aanzet tot het maken van lange werkdagen”
Fleur Agema zet nieuwe minister van Langdurige Zorg op haar plek: ‘Zou een toontje lager zingen’
Martin Bosma over steun aan Oekraïne: ‘Vadertje Staat heeft steeds meer geld nodig en je kunt niet eeuwig doorgaan’
Omtzigt wil onderzoek naar corona-archief van de overheid: ‘Het is overal een bende’
Schok: in Amerika zijn afgelopen week meer vaccindoden gevallen dan coronadoden
RIVM goochelde met cijfers toen men de spuit in kinderen wilde zetten: ‘Kijk, zo deed het Ministerie van Propaganda dat’
Expeditie naar holle aarde gepland voor juli
World Economic Forum beheert en archiveert mailverkeer van rijksambtenaren: ‘Niets aan de hand hoor’
Kijk: GroenLinks-PvdA-Kamerlid wordt verbaal afgedroogd door aankomend staatssecretaris van Landbouw