In Brussel overleggen de 27 regeringsleiders van de EU over het coronaherstelfonds. De top begon vrijdag en er ligt nog steeds geen akkoord. Premier Rutte wil strenge voorwaarden verbinden aan de leningen en subsidies uit het herstelfonds, waar 750 miljard euro in gestort zal worden. Dit tot grote ergernis van andere landen.
Volgens Rutte ‘wordt er vooruitgang geboekt’. De EU-top lijkt daarmee aan te koersen op een compromis. “We zijn nog bezig, maar er zit wel schot in de zaak,” aldus de premier.
Blijf in Brussel en kom nooit meer terug
PVV-leider Geert Wilders reageert: “De draai wordt al ingezet om toch te tekenen bij het kruisje. De rest is allemaal toneel. Als Rutte instemt met honderden miljarden aan giften en subsidies aan Zuid-Europese landen dan heeft hij opnieuw gefaald en de Nederlandse belastingbetaler bedrogen.”
Voorafgaand aan de top gaf Wilders Rutte een simpele opdracht mee: “Veto het herstelplan en kondig een Nexit aan. Zo niet, blijf in Brussel en kom nooit meer terug.”
Enkele dagen geleden liet Rutte al weten toch bereid te zijn om de leningen uit het Europese coronaherstelfonds om te zetten in giften.
De draai wordt al ingezet om toch te tekenen bij het kruisje. De rest is allemaal toneel.
Als #Rutte instemt met honderden miljarden aan giften/subsidies aan Zuid Europese landen dan heeft hij opnieuw gefaald en de Nederlandse belastingbetaler bedrogen.#Nexit #Wilders https://t.co/heMtGvf6r6
— Geert Wilders (@geertwilderspvv) July 20, 2020
Mijn opdracht aan #Rutte:
? VETO het Herstelplan
? Kondig een #NEXIT aanZo niet, blijf in #Brussel en kom nooit meer terug. #Wilders #PVV pic.twitter.com/JxRh3iZx8a
— Geert Wilders (@geertwilderspvv) July 18, 2020
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Echt!? Kamerlid Bosma fileert ’tenenkrommende’ overheidscampagne tegen nepnieuws. In dit filmpje opent hij de aanval op Ollongren
‘Wij zullen niet sterven voor Oekraïne’: Duizenden demonstreren in Parijs tegen oorlogspolitiek en NAVO-escalatie
Zo is het afgelopen met de vissers die werden geramd door 2 politieboten: ‘En heet je Extinction Rebellion dan mag alles’
Vonnis tegen ex-radioster die kinderporno verspreidde wekt verbazing: ‘Justitie is er om criminelen te beschermen’
Iran komt met ’s werelds eerste kruidengeneesmiddel voor Alzheimer
Waarom een stem op de VVD een stem op D66 is (en dit willen ze)
Kefir maken thuis: zo start je met zelfgemaakte probiotica
Wetenschappers kunnen het signaal dat ze zojuist hebben opgevangen van buiten ons sterrenstelsel niet verklaren
Staatssecretaris van Mediazaken Robert Jensen adviseert iedereen bij de NPO nieuw werk te zoeken