Universum

Onderzoekers ontdekken tanden en oogbal in gezicht op Mars. Toch geen berg?

Help door deze info met iederen die je kent op je social media te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Het gezicht op Mars werd in 1976 vastgelegd door de Vikingsondes. Ruim 20 jaar later, in 1998, werd het gedebunkt nadat de Mars Global Surveyor er foto’s van had gemaakt.

Tien jaar later, in 2008, werd er een nog betere foto gemaakt en die lijkt weer heel erg op de foto uit 1976, schrijven Ananda Sirisena, Horace Crater, Stanley V. McDaniel en Mark Carlotto in hun paper ‘The ‘Face on Mars’ – Four Decades Later’.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

De onderzoekers hebben op basis van de foto een 3D-reconstructie gemaakt van het gezicht, waarin duidelijk afzonderlijke ‘tanden’ in het gebied rond de mond kunnen worden gezien. Ook is de oogholte opvallend gedetailleerd.

Oogbal

Als de linkerkant van het gezicht niet beschadigd zou zijn, zou de mond nog verder doorlopen, schrijven ze.

Vincent DiPietro en Greg Molenaar wezen in 1982 voor het eerst op details van de oogstructuur van het gezicht op mars.

Aan de hand van de technieken die indertijd voorhanden waren stelden ze vast dat er een oogbal in de oogholte van het gezicht aanwezig was.

Onder het tapijt

We moeten volgens de onderzoekers niet alleen speuren naar radiosignalen van aliens en buitenaardse microben, maar ook uitkijken naar mogelijke artefacten die zijn achtergelaten door intelligente levensvormen.

Ze wijzen erop dat de Vikinglanders sporen van leven hebben gevonden op Mars, maar dat die zorgvuldig onder het tapijt zijn geveegd.

Foto: MRO Context Camera/Jet Propulsion Laboratory/NASA

[Collective Evolution]

Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek

Interessant

0 0 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

10 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Rikk
Rikk
7 jaren geleden

Ik kan jullie vertellen, binnenkort wordt ook ontdekt dat ie een geel hesje aan had.

danmaarzo
danmaarzo
7 jaren geleden

Wat deze mensen juist moeten doen is massaal lid worden van de politieke partijen, en van binnenuit de boel veranderen, ipv nutteloos op straat te protesteren in een geel hesje…

Maarten V
Maarten V
7 jaren geleden

Met een beetje fantasie lijkt het gezicht zo’n beetje op president Trump.

wolfje
wolfje
7 jaren geleden

het is opmerkelijk dat er sinds de vikinglanders nooit meer een sonde is geweest met apparatuur aan boord om naar leven te zoeken

infootje
infootje
7 jaren geleden

Volgens de Sumerische klei tabletten.
The lost book of Enki:
https://www.youtube.com/watch?v=G1Kgc2zrtos
Voor wat het waard is.

illuminotty
illuminotty
7 jaren geleden

Oud nieuws, Erich von Däniken toonde deze details al tijdens een lezing in Aken ergens begin jaren 90.

Back to top button
10
0
We lezen graag je reactie!x