De Tweede Kamer heeft definitief ingestemd met de Klimaatwet. Met die wet moet de uitstoot van broeikasgassen worden teruggebracht, zodat de wereldwijde temperatuurstijging ruim beneden de twee graden blijft, zo is de gedachte.
In 2050 moet de uitstoot van broeikasgassen met 95 procent zijn teruggebracht ten opzichte van 1990.
Het kabinet moet jaarlijks met concrete plannen en een klimaatbegroting laten zien hoe dat gerealiseerd kan worden.
Extreme stijgingen
De FvD stemde als één van de weinige partijen tegen de wet. De partij vreest dat de kosten te veel zullen oplopen en twijfelt aan het effect van de maatregelen op het klimaat.
De afgelopen twee weken werden miljoenen Nederlanders geconfronteerd met extreme stijgingen van hun energierekening. Dit is pas het begin van de klimaatwaanzin, aldus de FvD.
Tijdens het debat over de wet kwam FvD-leider Thierry Baudet tegenover D66-leider Rob Jetten te staan.
Eerlijk allemaal arm
“Hoeveel mogen Nederlanders maximaal gaan betalen? 50 procent van hun inkomen? Tachtig procent? Negentig procent?” vroeg hij.
Hoe lang hij ook doorvroeg, hij kreeg maar geen antwoord op zijn vraag.
“Iedereen vindt dat het klimaatbeleid op een eerlijke manier moet worden ingericht,” stelde Jetten. Waarop Baudet zei: “Eerlijk allemaal arm.”
Bekijk het fragment hieronder:
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Ancient Aliens 5: Vreemde ontmoetingen (video)
‘Rutte, De Jonge en Grapperhaus testen positief op corruptie en crimes against humanity’
Syrische minister: “Israël bewapent IS-terroristen en behandelt gewonde strijders in eigen ziekenhuizen”
Graancirkel in zuiden Rusland verbaast dorpsbewoners
De gevaren van Wi-Fi (video)
‘Hail Satan’: Nieuwszender toont ‘per ongeluk’ satanisch ritueel in journaal
Europese verkiezingen: ‘Het beeld in de media is volstrekt anders dan de realiteit’
Grote verontwaardiging nadat EU, winnaar van Nobelprijs voor de Vrede, Hongarije boycot om vredesreizen
“Zonnebaden is net zo verslavend als heroïne”