De Tweede Kamer heeft definitief ingestemd met de Klimaatwet. Met die wet moet de uitstoot van broeikasgassen worden teruggebracht, zodat de wereldwijde temperatuurstijging ruim beneden de twee graden blijft, zo is de gedachte.
In 2050 moet de uitstoot van broeikasgassen met 95 procent zijn teruggebracht ten opzichte van 1990.
Het kabinet moet jaarlijks met concrete plannen en een klimaatbegroting laten zien hoe dat gerealiseerd kan worden.
Extreme stijgingen
De FvD stemde als één van de weinige partijen tegen de wet. De partij vreest dat de kosten te veel zullen oplopen en twijfelt aan het effect van de maatregelen op het klimaat.
De afgelopen twee weken werden miljoenen Nederlanders geconfronteerd met extreme stijgingen van hun energierekening. Dit is pas het begin van de klimaatwaanzin, aldus de FvD.
Tijdens het debat over de wet kwam FvD-leider Thierry Baudet tegenover D66-leider Rob Jetten te staan.
Eerlijk allemaal arm
“Hoeveel mogen Nederlanders maximaal gaan betalen? 50 procent van hun inkomen? Tachtig procent? Negentig procent?” vroeg hij.
Hoe lang hij ook doorvroeg, hij kreeg maar geen antwoord op zijn vraag.
“Iedereen vindt dat het klimaatbeleid op een eerlijke manier moet worden ingericht,” stelde Jetten. Waarop Baudet zei: “Eerlijk allemaal arm.”
Bekijk het fragment hieronder:
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Bezorgde vader wil van CDA-burgemeester garantie dat zijn dochter veilig is ondanks komst van azc, dit is het antwoord
Rob Jetten geconfronteerd met leugens over stikstof: ‘Pure desinformatie, pure bangmakerij’
Beelden: Boze boeren bezetten Parijs met groot aantal trekkers
54 dagen zomervakantie voor ‘Vakantiekoning’ Willem-Alexander: ‘Een nieuw record’
‘Zorgwekkende trend’: 123 procent meer pasgeboren baby’s overleden in Schotland
New York Times, CNN en andere brengers van nepnieuws niet welkom in Witte Huis
Eerste interview met een overledene
‘Rusland blaast ondergrondse bunker met 200 hooggeplaatste NAVO-officieren op in Oekraïne’
Vlogen er UFO’s boven Uithoorn?