Terreurbestrijder NCTV ondersteunt het onderzoek van professor Bram Sizoo van de Universiteit van Amsterdam naar radicalisering. Het is belangrijk te begrijpen waarom mensen een radicaal narratief omarmen, beweert NCTV-baas Pieter-Jaap Aalbersberg, die bij zijn oratie was.
Het onderzoek van Sizoo focust op ‘de psychologische processen die een rol spelen bij radicalisering’. De vraag die in het onderzoek centraal staat: ‘Wat bezielt een extremist?’
Spiegel
Veel mensen vinden het opmerkelijk dat een geheime dienst een onderzoek van een hoogleraar promoot. “Eerlijk gezegd krijg ik heel erg jeuk van dit jargon,” reageert huisarts Els van Veen.
Ze adviseert Aalbersberg zelf eens in de spiegel te kijken. “Mensen zoals u zitten hoog in een ivoren toren. Op deze manier zult u nooit begrijpen waarom mensen ‘radicaliseren’. Voor mij voelen de regering en de NCTV als de grootste bedreiging.”
Data-analist Cees van den Bos vraagt zich af: “Heeft deze hoogleraar ook onderzocht wat het effect is op ‘mensen die een radicaal narratief aanhangen’ als je grondrechten schendt en vervolgens een geheime dienstman het land laat besturen zonder ooit verkiesbaar te zijn geweest?”
Misschien help dit een beetje bij het begrip. pic.twitter.com/6Z9ggf97M1
— Cees (@CeesCees72) May 30, 2024
Full-blown Stasi
“De geheime dienst NCTV geeft in alle openheid fiat aan academisch onderzoek,” merkt politicoloog Kees van der Pijl op. “Waar de kandidatuur van Schoof als premier al niet toe gaat leiden.”
Jurist Sietske Bergsma stelt: “Dit is echt full-blown Stasi.”
“Wat bezielde de overheid en de media tijdens corona om mensen zo op te hitsen, te discrimineren en zinloos geweld toe te passen? Is dat al onderzocht door NCTV? Het kwam op mij namelijk als een radicaal narratief over,” aldus medisch adviseur Wendy Mittemeijer.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






IC-baas Gommers: problemen zijn gevolg van ’totale uitholling van de zorg’ door het kabinet
Klimaatalarmisten geven eindelijk hun ongelijk toe. Deze studie is een mijlpaal in de geschiedenis van de klimaatbangmakerij
Vreemd object gespot boven supervulkaan Yellowstone. Is dit een UFO?
‘Mondiale terrorist’ Bill Gates waarschuwt voor pokkenpandemie, roept wereldleiders op alvast te oefenen
Oud-minister De Jonge geeft kinderen les over… respect: ‘Hij moet zich de ogen uit het hoofd schamen’
Verbazing over uitspraak CDA-leider Bontenbal: ‘Door en door hypocriete kwal!’
Verontwaardiging over filmpje VVD-jongeren: ‘Manmanman, pijnlijk dit’
Huisarts hekelt reisadvies corona: ‘Willekeur en ernstige manipulatie’
NASA staat voor Never A Straight Answer. Sergeant-majoor is woest dat de overheid dit voor ons achterhoudt