Volgens de Amerikaanse gezondheidsdienst CDC is er geen behandeling voor autisme, maar toch zorgt dit groente-extract ervoor dat de symptomen een stuk minder uitgesproken zijn. In Nederland heeft ruim één (1,3) op de 1000 kinderen autisme.
Broccoli doet het ‘onmogelijke’ en verbetert de symptomen van autisme
Een dagelijkse dosis sulforafaan, een stof die je onder meer terugvindt in broccoli, helpt om het gedrag van mensen met autisme te verbeteren en hen communicatiever te maken. Dat is gebleken uit een baanbrekend Amerikaans onderzoek dat in het tijdschrift voor biomedische wetenschappen, PNAS, is verschenen.
De stof sulforafaan komt onder meer voor in bloemkool, broccoli en koolsoorten. In het verleden werd aangetoond dat die stof hielp om kanker te voorkomen en te bestrijden. Maar ook gedragsproblemen kunnen er door verbeteren.
Bij een groot deel van het testpubliek bleek dat het gedrag en de sociale communicatie van de patiënten verbeterde wanneer ze een pil met sulforafaan namen. Ruim 40 autistische jongens en mannen tussen de 13 en 27 jaar kregen 18 weken lang elke dag een pil. De ene helft kreeg een placebo en de andere helft een pil met sulforafaan.
Sulforafaan als panacee?
Bij velen waren de autismesymptomen minder uitgesproken dan bij de personen uit de controlegroep. De proefpersonen die sulforafaan slikten communiceerden beter en gaven handen. Daarmee stopten ze weer toen ze geen broccolipillen meer namen.
Het effect was ook al waargenomen tijdens koortsaanvallen bij autisten. De verklaring berust wellicht op het tegengaan van oxidatieve stress in cellen, zo denken de onderzoekers. Broccolipillen zijn gemakkelijk verkrijgbaar in de handel, maar de wetenschappers adviseren ze niet massaal te gaan slikken.
PubMed, een database met referenties van wetenschappelijke artikelen, bevat meer dan 1200 studies over sulforafaan. Het stofje blijkt te helpen tegen zo’n 150 verschillende aandoeningen.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Redactie van Op1 smeekt minister Kuipers om mondkapjes en lockdowns: ‘Onvoorstelbaar’
Algehele media blackout: Anonymous valt tientallen centrale banken, Vaticaan, Wereldbank en Fed aan
Gevaren van de kleurstof tartrazine in ons voedsel
Verbazing over fors hogere straf voor Raisa Blommestijn: ‘Vrouwe Justitia heeft definitief haar blinddoek afgedaan’
Meer dan 10.000 euro per dag: zo cashen ziekenhuizen op coronapatiënten
Amerikaanse actrice twittert over chemtrails: “Wat sproeien ze in hemelsnaam over ons uit?”
Oud-presidentskandidaat: ‘We moeten de Great Reset van het WEF met z’n allen veroordelen’
Dit is waarom de entertainmentindustrie zoveel occulte symbolen van de Illuminati gebruikt
Waarom slecht cholesterol je beste vriend is. Deense arts publiceert baanbrekend onderzoek