De Europese Commissie wil alle apps en alle e-mails van alle burgers in de EU gaan controleren op naaktbeelden van kinderen. Chat Control heet dat. Privacy-experts en burgerrechtenorganisaties slaan alarm.
Als dit wordt ingevoerd, betekent het dat er een permanente controle is op alles wat we doen en dat schendt ons briefgeheim, dat wij in Nederland al 180 jaar in de Grondwet hebben staan, stelde oud-Europarlementariër Rob Roos voor de camera van Ongehoord Nederland.
De Europese Commissie wil meekijken op onze telefoons, maar eigen zeggen om deze te controleren op beelden van kindermisbruik. Voormalig EU-parlementariër Rob Roos: “De EU misbruikt kindermisbruik voor invoering massacontrole.” pic.twitter.com/LTur26I3BT
— Ongehoord Nederland TV (@ongehoordnedtv) September 20, 2025
Niet goed
Chat Control is massasurveillance en dat is gewoon niet goed, benadrukte Roos.
Europese burgerorganisaties en IT-experts zijn vrijwel unaniem van mening dat Chat Control een heel slecht idee is. Waarom wil de Commissie het er dan toch doorheen drukken?
Vrijheden en privacy afgenomen
Roos: “Mijn idee is dat ze die massacontrole juist willen hebben en het kindermisbruik an sich misbruiken om dit in te voeren, dus controle van alle burgers in Europa. “We zien dat met de Central Bank Digital Currency, we zien dat met de digitale identiteit, we zien het met de Media Freedom Act.”
“Het wordt verkocht als iets wat gebruikt wordt om de democratie te beschermen, maar intussen worden onze vrijheden en privacy afgenomen.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






VIDEO: Camera ruimtestation ISS op zwart nadat wordt ingezoomd op mysterieuze lichtbol
IJslandse minister: wij dwingen mensen niet banken uit te kopen (video)
Coca-Cola en Pepsi wijzigen kankerverwekkend ingrediënt
Gefeliciteerd, je staat op het punt 35 procent van je pensioen te verliezen. ‘Onaanvaardbaar’
Willem Engel en Marcel de Graaff in het Europees Parlement: ‘Coronavaccins ILLEGAAL goedgekeurd’
Walging om NPO-fragment waarin ongevaccineerden worden neergeschoten: ‘Totaal ziek!’
‘In 2054 bestaan er geen conflicten meer’ (video)
Russische ambassade: ‘Amerika zet Oekraïne vol met biolabs’
Sneller dan het licht: NASA werkt aan warpdrive