De Britse prins Charles werd ooit uitgelachen omdat hij beweerde dat hij gesprekken had met kolen in zijn moestuin.
Nu hebben wetenschappers onthuld dat planten met elkaar communiceren wanneer hun oppervlak wordt beschadigd. Ze wijzigen dan een gen waardoor een gas wordt geproduceerd.
Boodschap
De onderzoekers voegden het enzym luciferase, wat onder meer vuurvliegjes laat gloeien in het donker, toe aan het DNA van de plant. Op deze wijze kon de emissie van het gas worden vastgelegd op camera.
Vervolgens sneden de wetenschappers bij een kool een blad af waarna de plant plotseling het gas methyljasmonaat uitstootte. Twee kolen die in de buurt groeiden van de beschadigde plant kregen blijkbaar de boodschap dat ze zichzelf moesten beschermen. Ze produceerden giftige chemicaliën op hun bladeren om indringers af te schrikken.
Onzichtbare taal
“Het is fascinerend om te beseffen dat planten eigenlijk voortdurend met elkaar zouden kunnen praten,” zei professor Iain Stewart van de Universiteit van Exeter in Engeland. “Dat ze op de één of andere manier voelen wat er gebeurt met andere planten middels een verborgen taal. De meeste mensen nemen aan dat planten een passief leven leiden, maar in feite bewegen ze, voelen ze en communiceren ze. Het is bijna alsof ze een soort intelligentie tonen.”
Het proces werd voor het eerst op camera vastgelegd. Wetenschappers suggereren dat de kans plotseling veel groter is dat alle planten met elkaar communiceren in een onzichtbare taal waar we nog niets over weten. Binnenkort worden de beelden getoond tijdens de driedelige serie How to Grow a Planet op BBC2.
Bron: HLN.be
Gerelateerd:
- Vijf praktische manieren om je bewustzijn in 2012 te verruimen
- Wetenschappelijk bewijs dat homeopathie werkt
- Bomen en planten verbeteren menselijke gezondheid
- Verblind door wetenschap, de kracht van vibrationele energie
- Britse koninklijke familie zeer geinteresseerd in UFO’s en graancirkels
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Dit zei actrice Blake Lively over schokkende omvang van kindermisbruik: ‘Zelfs baby’s met navelstreng’
Geschiedenis mens kan in vuilnisbak. Deze fossielen tonen een geheel andere oorsprong aan van de mens
Russische luchtvaartautoriteit: “Eindrapport Onderzoeksraad over MH17-ramp deugt niet”
Paus Franciscus: “Hedendaagse journalistiek vorm van terrorisme”
ChristenUnie-raadslid en jeugdbeschermer (53) vrijgesproken na seksdate met 11-jarig meisje: hoe kan dat?
Machtsstrijd aan EU-top: Ursula von der Leyen wordt intern ‘dictator’ genoemd
Kijk: Bill Gates zegt dat Europese energiecrisis ‘goed’ is
In 1 minuut uitgelegd: waarom de Nederlandse regering niet demissionair kan zijn
De trend in Europa gaat richting keiharde censuur. Lubach werpt licht op gevaarlijke ontwikkelingen in de EU