Mensen die bij de pomp Euro 95 tanken, krijgen sinds enkele weken E10-benzine (tot voor kort E5) in hun tank. Deze brandstof bestaat voor 90 procent uit benzine en voor 10 procent uit bio-ethanol.
In de mainstream media komen allerlei ‘experts’ voorbij die beweren dat de nieuwe brandstof beter is voor het milieu en alleen maar voordelen heeft.
De overheid claimt dat bio-ethanol helpt bij het behalen van de klimaatdoelstellingen.
Maar is dat ook zo?
Niet waar
“Niet wetenschappers, maar politici hebben ooit besloten dat biobrandstoffen duurzaam zijn,” reageerde directeur van het opleidingsinstituut Toegepaste Natuurwetenschappen van Fontys Hogescholen in Eindhoven Maarten van Andel.
“Ze hadden ook kunnen besluiten dat appels voortaan omhoog vallen,” vervolgde hij. “Daarmee is het nog niet waar.”
Van Andel wijst erop dat bij de verbranding van een liter bio-ethanol ongeveer 1,5 kilogram CO2 vrijkomt.
Vijf procent
Een boom doet er meer dan een maand over om die hoeveelheid vast te leggen.
“Dat staat in geen enkele verhouding tot elkaar,” stelt Van Andel.
Als je alle op aarde geteelde gewassen in biobrandstof om zou zetten, zou je in slechts vijf procent van de wereldwijde energiebehoefte voorzien, licht hij toe.
Slechter
De milieudeskundige noemt het ‘immoreel’ om gewassen te gebruiken om auto’s te laten rijden.
E10 is zelfs slechter dan E5, concludeert hij.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Elon Musk wil journalisten die fake news maken aan schandpaal nagelen. Dit is volgens hem de reden waarom media de waarheid verbloemen
Kuipers: ook nadat 80% gevaccineerd is, gaan we niet terug naar normaal
Het dieet in een nieuw daglicht
‘De agenda van het WEF wordt er met Pietertje Omtzigt gewoon doorheen gedrukt’
‘Het is zo rustig dat artsen zich schamen voor de extra 1000 euro’
Minister Van der Wal betrapt: ‘Dit is een regelrechte leugen, schandalig!’
‘De onverklaarde oversterfte tot nu toe is ZEVEN maal zo groot en neemt nog steeds toe’
6x: ziekmakende voedselproducten die je meteen van je menu moet schrappen
Er is iets heel vreemds aan de hand in de ziekenhuizen