Uit een artikel dat van het internet is verwijderd, maar toch weer boven water is gehaald, blijkt dat niemand minder dan oud-president Barack Obama betrokken is geweest bij een overeenkomst voor de bouw van biolabs in Oekraïne die werken met ‘bijzonder gevaarlijke ziekteverwekkers’. Dat schrijft The National Pulse.
Het artikel, getiteld ‘Biolab opent in Oekraïne’, is op 18 juni 2010 gepubliceerd. Te lezen valt dat Obama, toen hij nog senator was, heeft geholpen bij de totstandkoming van een deal over de bouw van een biolab in de stad Odessa.
Bijzonder gevaarlijke ziekteverwekkers
Het artikel werd ook gepubliceerd in het Counterproliferation Center CPC Outreach Journal van de Amerikaanse luchtmacht. De plannen voor het laboratorium werden volgens oud-senator Dick Lugar al in 2005 uitgewerkt, toen hij samen met Obama een partnerschap sloot met de Oekraïners.
Een rapport uit 2011 onthult dat het laboratorium in Odessa ‘verantwoordelijk is voor de identificatie van bijzonder gevaarlijke biologische ziekteverwekkers’. Daarbij werkte het Amerikaanse ministerie van Defensie samen met het Oekraïense ministerie van Volksgezondheid. In het lab werd onderzoek gedaan naar ebola en andere virussen.
‘Nepbewijs’
Deze week gaf de Amerikaanse onderminister Victoria Nuland het bestaan van biolabs in Oekraïne toe.
Zelfs de mainstream media kunnen er nu niet meer omheen, zou je zeggen. Volgens NU.nl is dit allemaal ‘nepbewijs’. De nieuwssite schrijft: “Het gerucht over biologische wapens in Oekraïne bestaat al minstens twee jaar en ieder bewijs hiervoor ontbreekt. Toch gaat de bewering sinds de invasie van Rusland in Oekraïne opnieuw rond, ook in Nederland. Berichten over dit onderwerp van beruchte nepnieuwsverspreiders, zoals het Nederlandse Ninefornews.nl, worden honderden keren gedeeld via sociale media.”
Tja. NU.nl beweerde in 2020 ook dat beweringen over een Europees vaccinatiepaspoort ongefundeerd waren.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Steeds meer ‘verborgen’ cafeïne in voedingsproducten
Donald Trump op Fox News: Vaccins veroorzaken autisme (video)
Dit ervaren mensen na een hartstilstand aan ‘de andere kant’
Global warming is oplichterij. Ex-BBC-presentator ontwaart complot (en onthult welk geheim genootschap hierachter zit)
Sterke stijging ambulance-inzetten, kabinet heeft op dit moment ‘nog geen goede verklaring’
VIDEO: “We worden gegijzeld gehouden door een groep internationale bankiers die boven de wet staan”
Kaag hint op nog meer bezuinigingen: ‘We moeten weg van de neiging alles te willen compenseren’
Nederland gaat fors meer rente op de staatsschuld betalen: ‘Dat betekent nog hogere belastingen, met dank aan de PVV’
‘Wij hebben nazi’s getraind in Oekraïne’: Oud-wapeninspecteur VN doet boekje open