Pfizer-baas Albert Bourla heeft voor de tweede keer een uitnodiging van het Europees Parlement afgeslagen om te komen getuigen over de onderhandelingen met de Europese Commissie over de coronavaccins.
In oktober organiseerde de speciale coronacommissie van het Europees Parlement een eerste hoorzitting met vaccinmakers. Grote afwezige was Bourla. Zijn bedrijf sloot met de Commissie drie contracten af voor de levering van miljarden coronavaccins. EU-baas Ursula von der Leyen weigert bovendien inzage te geven in geheime sms’jes met Bourla.
De Pfizer-directeur liet weten dat hij geen zin heeft in een hoorzitting in het Europees Parlement. “Ik betreur deze weigering ten zeerste,” reageerde commissievoorzitter Kathleen Van Brempt.
Schandaal
De Europese Commissie en Pfizer minachten de rol van het Europees Parlement, stelt Van Brempt.
Tijdens de eerste hoorzitting gaf één van de Pfizer-directeuren lachend toe dat de coronaprik ten tijde van de introductie nooit was getest op het voorkomen van de verspreiding van corona.
Daarmee valt de hele basis onder het coronapaspoort weg, zei Europarlementariër Rob Roos (JA21). “Ik vind dat schokkend. Ik vind het zelfs crimineel,” zei Roos, één van de leden van de speciale coronacommissie. “Dit is een schandaal.”
Misleidende uitspraken
“Honderdduizenden mensen voelden zich gedwongen om zich te laten vaccineren door het sprookje ‘je doet het voor een ander’. Nu blijkt dat een ordinaire leugen te zijn geweest.”
Eind vorige maand werd Bourla door de Britse medicijnwaakhond op de vingers getikt wegens ‘misleidende’ uitspraken over de coronavaccins voor kinderen. De Pfizer-baas beweerde dat kinderen van 5 tot 11 jaar baat hebben bij vaccinatie, maar de waakhond zei dat hij het publiek heeft misleid.
Mede door de ontwikkeling van het coronavaccin is Pfizer het meest winstgevende bedrijf van Nederland. De Nederlandse Pfizer-afdeling, CPPI, behoort tot de top 7 grootste bedrijven in Nederland.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Voorzitter Europese Raad onder vuur: ‘Bij het criminele af’
Van Bilderberg tot Syngenta: 9 oud-eurocommissarissen hebben samen 98 bijbanen bij multinationals
Mogelijk levenslang voor twee vooraanstaande journalisten die onthulden dat IS wapens krijgt van Turkse geheime dienst
“Hoogste militair bij de NAVO verspreidt gevaarlijke propaganda”
Jurist Jeroen Pols in Den Haag: ‘Het loopt niet lekker met die machtsgreep van Rutte en z’n handlangers’
Kijken: Parlementslid doorprikt 3 mythes over de NAVO
Overheid slaat handen ineen met klimaatactivisten om ‘desinformatie’ over klimaat te bestrijden: ‘Compleet van de pot gerukt’
Onderzoekster Smart Cities slaat alarm: ‘Het is krankzinnig’ wat ze in Nederland van plan zijn
Vrijheidstruckers enige tijd gegijzeld op terrein van ADO Den Haag: ‘Welkom in het nieuwe Nederland’