Slachtoffer van vaccinatieschade Magdalena Dzambo overhandigde dinsdag samen met de Nederlandse Vereniging Kritisch Prikken (NVKP) een petitie aan de Tweede Kamer die de politiek oproept om bij vaccinaties altijd een bijsluiter mee te leveren en mensen zo te informeren over de bijwerkingen.
In de hal sprak het gezelschap met enkele leden van de commissie Volksgezondheid, Welzijn en Sport. De petitie, die duizenden keren is ondertekend, werd overhandigd door gepensioneerd huisarts Michael Smulders.
“Het voelde als een grote stap in onze strijd voor meer transparantie,” schrijft Dzambo op haar blog.
Ik kon mijn oren niet geloven
Haar enthousiasme maakte al snel plaats voor verbazing. Zo gaf Kamerlid Elke Slagt-Tichelman (GroenLinks-PvdA) aan dat ze een vaccinatiebijsluiter te veel informatie vond. Ja, echt.
Toen Dzambo haar confronteerde met het feit dat een paracetamoldoosje uit de supermarkt een bijsluiter heeft met uitgebreide informatie over bijwerkingen, zei ze dat ‘veel mensen die bijsluiter toch niet lezen’.
“Ik kon mijn oren niet geloven,” aldus Dzambo.

Pijnlijk moment
Ze vroeg het Kamerlid of ze het niet fijn zou vinden om te weten dat aandoeningen als myocarditis, gezichtsverlamming of paresthesie kunnen optreden door een vaccin. Slagt-Tichelman noemde dit ‘onbegrijpelijk’ voor mensen.
“Ik was echt verbijsterd,” schrijft Dzambo.
Een ander pijnlijk moment was de confrontatie tussen VVD-Kamerlid Judith Tielen en een moeder wier kind een dag na de DKTP-prik was gestorven. Nadat de vrouw haar verhaal had gedaan, zei Tielen: “Ik sta achter het Rijksvaccinatieprogramma. Punt.” Ze zei letterlijk ‘punt’.
Bizarre situatie
Ze vond het tragisch voor de vrouw, maar noemde het verlies van haar kind een ‘incident’. Na deze harteloze opmerking stapte Pepijn van Houwelingen naar de moeder toe om haar te troosten.
“Een moment van empathie te midden van deze bizarre situatie,” merkt Dzambo op.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Wat je moet weten over de rechter die Marine Le Pen veroordeelde: ‘Linkser kon je niet vinden’
Smeuïge coronadocumenten: wie schold RIVM-medewerkers de huid vol en dreigde met advocaten?
Zware restricties opgelegd aan Janssen-vaccin vanwege bijwerkingen: ‘Wat was het coronabeleid een ramp’
Helderste sterrenregen in de menselijke geschiedenis nu te zien. Dit is de kans van je leven
Verbazing om tv-fragment over gezin dat bijna 3150 euro aan uitkeringen en toeslagen krijgt: ‘Waarom werken wij nog?’
Obama, Romney, Bush en Cheney zijn verwant aan elkaar
Betekent de uitbraak van het coronavirus het einde van de EU?
Wall Street-icoon Rajat Gupta de gevangenis in
“KLM hielp nazi’s vluchten naar Argentinië”