Nederland is één van de vele landen waar mensen worden ingeënt met het experimentele coronavaccin van Pfizer. Volgens demissionair minister Hugo de Jonge is het vaccin van dit bedrijf goed onderzocht en veilig bevonden. Kunnen we Pfizer vertrouwen? De farmaceut blijkt het niet zo nauw te nemen met veiligheid en liegt daar bovendien over.
Zo gaf de Amerikaanse farmareus in 1996 een experimenteel medicijn tegen hersenvliesontsteking, Trovan geheten, aan 200 Nigeriaanse kinderen. Het resultaat: 11 kinderen stierven en tientallen raakten invalide.
Leugen
Volgens lokale overheidsfunctionarissen overleden meer dan 50 kinderen tijdens het experiment, schreef de BBC. Veel andere kinderen kregen last van mentale en fysieke aandoeningen. De ouders van de kinderen werd niet verteld dat ze een experimenteel medicijn toegediend kregen.
Jarenlang beweerde Pfizer dat niet het medicijn, maar hersenvliesontsteking verantwoordelijk was voor de sterfgevallen. Dat bleek een leugen te zijn. Na jarenlang juridisch getouwtrek besloot het bedrijf een schikking te treffen met de autoriteiten van de staat Kano in het noorden van Nigeria, waar het experiment werd uitgevoerd. De staatsoverheid had Pfizer namens de slachtoffers en nabestaanden voor de rechter gedaagd.
Geen haast
Pas in 2011, 15 jaar na het drama, kregen de eerste slachtoffers een schadevergoeding uitgekeerd. Pfizer had geen haast om het geld uit te keren: zo deed de farmaceut er twee jaar over om uit te zoeken wie recht had op geld.
Ditzelfde bedrijf levert dus de experimentele coronavaccins die alleen zijn goedgekeurd voor noodgebruik.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Oeps: coronavaccinmaker Pfizer roept kankerverwekkend antirookmedicijn terug
“Overmedicatie ADHD in Nederland is overtreding van internationale kinderrechten”
Vermeende resten buitenaards wezen onderzocht
Medische studies zijn vrijwel altijd nep en deze wetenschapsjournalist legt hier haarfijn uit hoe dat komt
Verbazing over interview met koningin Maxima: ‘Ik weet wat het is om financiële stress te hebben’
Brisante onthullingen: ‘De hufterigheid van Rutte cum suis kent geen grenzen’
Van deze 11 voedingsmiddelen krijg je alleen maar meer honger
Klimaatconferentie Parijs: 10 redenen om niet in de leugens te geloven
Martin Bosma over steun aan Oekraïne: ‘Vadertje Staat heeft steeds meer geld nodig en je kunt niet eeuwig doorgaan’