De prominente SPD’er Fritz Vahrenholt waarschuwde tijdens een bijeenkomst in het Duitse Münster dat de energietransitie zal ‘uitlopen op een ramp’.
Professor Vahrenholt, een voormalige Hamburgse senator, legde uit waarom klimaatverandering volgens hem slechts deels wordt veroorzaakt door CO2.
Ook natuurlijke factoren zoals de zon en de wolken spelen een grote rol, zei Vahrenholt, terwijl activisten van Extinction Rebellion buiten stonden te schreeuwen.
Gedoemd te mislukken
De professor zei dat de Duitse energietransitie, de zogeheten Energiewende, gedoemd is te mislukken.
Duitse leiders blijven beweren dat er genoeg windenergie kan worden opgewekt om alle Duitsers van stroom te voorzien.
Vahrenholt wees op een belangrijk obstakel: als het niet of nauwelijks waait, kun je geen windenergie opslaan.
Hoogste ter wereld
“Zelfs niet op het net,” zei hij.
Hij deelde hiermee een sneer uit aan Groene-politica Annalena Baerbock, die eens claimde dat het elektriciteitsnet energie kan opslaan.
Vahrenholt herinnerde de aanwezigen eraan dat de Energiewende ervoor heeft gezorgd dat de energieprijzen in Duitsland tot de hoogste ter wereld behoren en dat met name de armen hard zijn getroffen.
Niet gaat lukken
De gepensioneerde professor zei dat er 90.000 windturbines nodig zullen zijn om Duitsland van stroom te voorzien.
Dat betekent dat er om de twee kilometer een turbine moet komen te staan.
Tegen het einde van de presentatie van Vahrenholt was de meerderheid van de aanwezigen ervan overtuigd dat de energietransitie niet gaat lukken.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Met geld kun je goede dingen doen. Verbaas je over wat deze miljardair van plan is
Retourtje hiernamaals: een welkomstcomité in de hemel
Overheidsspotje over pensioenwet wekt verontwaardiging: ‘U wordt belazerd waar u bij staat’
Bioscoopgangers kregen in Zutphen de vraag of ze iemand kennen met vaccinatieschade, zoveel mensen staken hun hand op
Zo ziet indoctrinatie op de basisschool eruit. Zoek de propaganda
“Elk jaar krijgen 1500 Britten contact met buitenaardse wezens”
Water en leven verspreid over de ruimte?
Wat is dat in vredesnaam? NASA-astronaut geschokt door wat hij in de ruimte zag
Binnenkort lopen we allemaal rond met onderhuidse chip, waarschuwt deze tennislegende