PVV-leider Geert Wilders heeft een ontmoeting gehad met de Oekraïense president Zelensky. Wilders plaatste op X een selfie waarop hij met de president te zien is.
In een tekst bij de selfie spreekt Wilders over ‘de vreselijke oorlog in Oekraïne en de steun van Nederland’ en dankt hij Zelensky voor ‘een goed gesprek’. In een reactie dankt Zelensky Nederland voor alle steun.
Volgens Wilders spraken ze ook over ‘Oekraïense mannen die in Nederland verblijven in plaats van te helpen in Oekraïne’ en over de kansen op vrede en de problemen met corruptie in Oekraïne.
Ik had net een ontmoeting met de President van Oekraïne over de vreselijke oorlog in zijn land en de steun van NL. Maar we spraken ook over de corruptie in Oekraïne, de kans op vrede en de voorwaarden daarvoor, de kwestie Nord Stream en de Oekraïnse mannen die in Nederland… pic.twitter.com/djmgaj5P2k
— Geert Wilders (@geertwilderspvv) September 7, 2024
Wat een farce
De PVV-leider oogst veel kritiek. “Wat een farce,” reageert rechtsfilosoof Raisa Blommestijn. “Eerst een PVV-minister die méér geld uittrekt voor ontwikkelingssamenwerking, nu PVV-leider Wilders die trots op de foto gaat met B-acteur Zelensky.”
“Hoe verhoudt dit zich tot de beloften aan de PVV-kiezers?” vraagt ze.
Wat Forum voor Democratie betreft stoppen we met het leveren van steun aan Oekraïne, die enkel ten goede komt aan multinationals en corrupte politici. “Deze oorlog moet worden gestopt aan de onderhandelingstafel, niet in de loopgraven.”
Dit vind ik echt heel erg
“Ongelooflijk,” zegt Tweede Kamerlid Pepijn van Houwelingen. “Vol trots op de foto met niet alleen iemand die de verkiezingen in zijn eigen land heeft geannuleerd (en dus geen enkele legitimiteit heeft!) maar mogelijk ook betrokken is geweest bij een militaire aanval op onze vitale infrastructuur. Is dit wat de PVV-kiezer wil?”
Journalist Joost Niemoller schrijft: “Dit vind ik echt heel erg. Trots met Zelensky op de foto. Vol op het orgel in de oorlog tegen Rusland.”
“Wij willen graag ook allemaal het echte verhaal achter de betrokkenheid van Zelensky bij de terroristische aanslag op de Nord Stream-pijplijn weten,” aldus voormalig Europarlementariër Rob Roos. “Zelensky had eerder bekend niets met de aanslag te maken te hebben. Hij loog. Waarom komt Zelensky hiermee weg?”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Wilt u ook geen proefkonijn zijn van 5G? Help dan nu mee om deze actie tot een nog groter succes te maken
Miljardair: de wereld wordt bestuurd door 150 mensen (en dat zijn niet de politici of techondernemers)
Een land in chaos: Grootste protesten en rellen in Frankrijk sinds de Franse Revolutie
GlaxoSmithKline schikt ‘grootste farmafraude in geschiedenis VS’
Huisarts: ‘Corona hoort bij het leven, net als griep’
De mensheid is nooit alleen geweest op aarde. UFO-expert Erich von Däniken blikt na 50 jaar terug
Journalist loopt Klaus Schwab tegen het lijf: dit is wat er gebeurde
PVV-uitsluiter Henri Bontenbal: helemaal niet goed om nu al partijen uit te sluiten
MI6 plant chemische nepaanval in Syrië. Amerikaanse senator doet opvallende uitspraken op tv