Hoe kun je van de ene naar de andere plaats reizen zonder de tussenliggende ruimte te doorkruisen? Deze vraag houdt natuurkundigen, filosofen en sciencefictionschrijvers al decennialang bezig.
In Rusland is nu een onderzoeksprogramma opgestart dat gericht is op de ontwikkeling van de technologie achter teleportatie. Het programma, dat wordt gesteund door het Kremlin en biljoenen euro’s gaat kosten, stelt zich ten doel teleportatie voor het jaar 2035 realiteit te maken.
“Het klinkt vandaag de dag misschien als een fantasie, maar er zijn op moleculair niveau al succesvolle experimenten gedaan,” vertelde Alexander Galitsky aan de Russische krant Kommersant. “Een groot deel van de technologie die we nu hebben is 20 jaar geleden uit sciencefictionfilms gehaald.”
Niet eens zo vergezocht
De Russische overheid stopt 1,9 biljoen euro in de ontwikkeling van de cybernetica. Denk aan Russische programmeertaal, cybernetische communicatie, kwantumcomputers en brain-computer interfaces (BCI’s), aldus de krant.
Het is allemaal niet eens zo vergezocht als het lijkt. In 2014 lieten wetenschappers van de TU Delft voor het eerst zien dat het mogelijk is om informatie in subatomaire deeltjes te teleporteren. De onderzoekers verplaatsten data over een afstand van drie meter, zonder dat de informatie tussen de tussenliggende ruimte reisde.
Flinke boost
Met het programma wil het Kremlin de Russische IT-sector een flinke boost geven. Eerder deze week sprak president Poetin vol lof over de Russische IT-sector toen hij een ontmoeting had met programmeurs van de Staatsuniversiteit van Sint-Petersburg. Rusland heeft een aantal succesvolle IT-bedrijven voortgebracht, waaronder Yandex en Kaspersky Labs.
Dus wie weet kunnen we de transporter van kapitein Kirk over een kleine 20 jaar zelf uittesten.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Tupac leeft nog en woont in Maleisië. Volgens de zoon van deze bekende platenbaas is de Illuminati betrokken bij de cover-up
Digitale deceptie: hoe we gemanipuleerd worden door de media
Azarkan haalt hard uit naar De Jonge: ‘Hij is de belichaming van de strijd tegen de openbaarheid’
De macht in Nederland staat op instorten. Beluister deze column
VIDEO: Wereldwijd zien piloten vreemde groene lichten in de lucht
Bevatten duizend jaar oude manuscripten bewijs voor Planeet X? Deze wetenschappers zijn iets op het spoor
Exploderende meteoor veroorzaakt supersone knal boven Wales
Rutte, waar blijft die brief over Build Back Better en de Great Reset?
Veerboot met inheemse artefacten omringd door tientallen orka’s