De Nederlandse journalist Sonja van den Ende bracht de afgelopen dagen een bezoek aan de Zuid-Oekraïense kustplaats Berdjansk, gelegen aan de Zee van Azov.
De journalisten van de mainstream media, die vanuit hun ‘luie stoel’ gegevens invoeren op hun nieuwssites, beweerden dat op 27 februari een Russisch ‘offensief’ plaatsgevonden heeft in en rond Berdjansk.
Van den Ende sprak met lokale bewoners en vroeg hen of zij geleden hebben onder de gevechten. Zij zeiden eensluidend: “Nee, alles was rustig hier!”
Geen gevechten
Volgens de media zou er ook zwaar gevochten zijn om de stad Melitopol, die Van den Ende inmiddels drie keer heeft bezocht. Volgens het Russische leger zijn militairen echter zonder slag of stoot Melitopol binnengetrokken.
Persbureau RIA meldde dat de militairen zelfs werden verwelkomd door bewoners. Gepensioneerden gingen de straat op met rode vlaggen. Van den Ende bevestigt dat. “Wat ik diverse malen gehoord heb, is dat er geen gevechten in de stad hebben plaatsgevonden en er is ook niets verwoest.”
Bevrijden van de criminelen
“De bevolking was blij dat het Russische leger eindelijk kwam om hen te bevrijden van de criminelen zoals ze het zelf zeiden,” schrijft de journalist op haar website.
Zo was voormalig burgemeester van Melitopol Ivan Fedorov lid van de neofascistische Rechtse Sector, een partij neergezet door het regime in Kiev en gesponsord door het Westen.
Onveilig
De oud-burgemeester werd overigens met open armen ontvangen in Nederland, waar hij sprak met onder meer minister Hoekstra van Buitenlandse Zaken en leden van de Tweede Kamer. Fedorov is net als vele andere radicalen gevlucht naar Europa, waar ze asiel krijgen.
In Berdjansk sprak Van den Ende met mensen die in de rij stonden om een Russisch paspoort aan te vragen. Met name jongeren zeiden tegen haar dat ze zich ‘onveilig’ voelden, dat het regime in Kiev discrimineert en hen verbood om Russisch te spreken. De ouderen hadden geen goed woord over voor president Zelenski en het Westen.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Dat gevaccineerden straks misschien meer mogen, vind ik echt van een totalitaire orde die niet past bij Nederland’
CDC-directeur maakt freudiaanse verspreking: ‘We weten dat de mensen die sterven door dit vacc-‘
NASA spot enorme mysterieuze ‘muur’ rond ons zonnestelsel. Ontdek er hier alles over
Attje Kuiken voor camera van ON!: ‘Ik vind dat u geen recht heeft op een plek in het publieke bestel’
In Amerika vond nog een Roswell-achtig incident plaats. Ontdek wat de CIA ermee te maken had
Minister De Jonge spreekt zichzelf tegen. Hoe menselijk is hij nu echt?
Arts 6 maanden geschorst vanwege videoreeks over coronavaccins: ‘Hallucinant’
Premier Rutte ‘heeft meer tijd nodig’ om over verzoek tot ontslag na te denken
Bizar feit: de ‘swastika’ is 10.000 jaar oud en wordt om onverklaarbare redenen op VIJF continenten gevonden