
Werkgevers mogen werknemers niet verplichten om een coronavaccinatie te nemen. Dat heeft demissionair premier Rutte deze week tijdens het coronadebat toegezegd aan Tunahan Kuzu (Denk).
Het Tweede Kamerlid confronteerde de premier met een uitspraak die hij eerder heeft gedaan, namelijk dat als bedrijven ervoor willen kiezen om een vaccinatieplicht door te voeren voor hun werknemers, de rechter daarover moet oordelen.
“Zou het nou niet verstandig zijn om dat ook wettelijk te borgen, zoals we dat ook eerder hebben gedaan met betrekking tot de Corona-app, waarbij we tegen werkgevers hebben gezegd dat ze werknemers niet mogen dwingen om zo’n app te installeren?” vroeg Kuzu.
Het mag niet
“Het mag niet,” antwoordde Rutte resoluut. “Een werkgever mag geen – behalve dus de krijgsmacht, als je wordt uitgezonden… Dat is de enige plek waar een wettelijke verplichting geldt je te laten vaccineren voor militairen. En verder willen we het ook niet en het mag niet.”
“Ik vind het toch belangrijk om dit te markeren,” reageerde Kuzu. “De minister-president zegt dat een werkgever werknemers niet mag dwingen om zich te laten vaccineren, terwijl hij in de krant zegt: ‘Als bepaalde bedrijven daar toch voor kiezen, kan het zijn dat de rechter daarover moet oordelen’. Dan snap ik ‘m even niet.”
Dit is echt breder
Rutte zei dat die uitspraak heel specifiek ging over dansgelegenheden die toegangsbewijzen verplicht stelden. “Dit is echt breder.”
Robert F. Kennedy jr. lanceert ambitieus plan om kwik in vaccins uit te bannen
Ze maken het nu wel heel erg bont: ‘Zo klaar met deze oorlogspropaganda’
Noord-Ierse arts geschorst omdat ze waarschuwt dat covid-injecties ‘ernstige schade veroorzaken’
Nieuw bewijs voor schadelijkheid van coronavaccinaties aangeboden aan Internationaal Strafhof
Onderzoek naar leven na de dood (video)
ANP weigert persbericht van artsen over vaccinatiepaspoort: ‘Dit geluid mag kennelijk niet gehoord worden’
Poetin: VS willen wereld tot slaaf maken
Derde klokkenluider bekent deelname teleportatie-programma CIA
‘Beatrix treedt af’