Binnenland

‘Schokkend’: Kabinet wil niet uitsluiten dat de AIVD Kamerleden van de oppositie onderzoekt en afluistert

Help ons door deze info met jouw kennissen op je socials te delen!

Woensdag confronteerde Gideon van Meijeren minister van Binnenlandse Zaken Judith Uitermark met drie feiten.

Feit één: de AIVD heeft op grond van artikel 8 van de Wiv de wettelijke taak om onderzoek te verrichten naar personen en organisaties die door hun activiteiten een gevaar vormen voor de democratische rechtsorde.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/01/amr1.jpg

Feit twee: de AIVD beschrijft in zijn rapport over het zogenaamde anti-institutioneel extremisme dat het uitdragen van het zogenaamde kwaadaardige elite-narratief wordt aangemerkt als een activiteit die een gevaar vormt voor de democratische rechtsorde.

Feit drie: in het Dreigingsbeeld Terrorisme Nederland nummer 58 van mei 2023 staat dat ook Tweede Kamerleden dat kwaadaardige elite-narratief zouden verspreiden.

(Video verwijderd? Klik hier...)

Heel eenvoudige vraag

“Als ik deze drie feiten met elkaar verbind, dan leidt dat volgens mij tot de onvermijdelijke conclusie dat de AIVD op dit moment, as we speak, de taak heeft om onderzoek te verrichten naar die desbetreffende Tweede Kamerleden en voor de uitoefening van die taak dus ook onder meer bevoegd is om die Kamerleden af te luisteren, heimelijk te observeren, hun woningen te doorzoeken, verborgen camera’s te plaatsen, organisaties waar zij deel van uitmaken te infiltreren, en ga zo maar door,” zei Van Meijeren.

Hij stelde de minister een heel eenvoudige vraag: “Klopt het dat de AIVD inderdaad deze taak heeft en van welke bevoegdheden kan de AIVD dan precies gebruikmaken?”

Buitengewoon zorgelijk

“Ik wil daarop antwoorden dat de dienst onderzoek kan doen naar personen en organisaties die een dreiging vormen voor het voortbestaan van de democratische rechtsorde. Maar in het openbaar ga ik niet in op onderzoeken die de dienst doet. De Wiv vormt het wettelijke kader. Daarin staat ook duidelijk wat de taken en bevoegdheden zijn van de dienst,” antwoordde minister Uitermark.

Van Meijeren zei het ‘zorgwekkend’ te vinden dat ze geen antwoord gaf op de vraag. “Het enige juiste antwoord zou zijn: vanzelfsprekend worden Kamerleden die alleen maar kritisch zijn en een bepaald gedachtegoed verspreiden, niet om die reden onderzocht. We leven namelijk in een democratie. Kamerleden controleren de regering en niet andersom. Dat de regering de diensten überhaupt in kan zetten om politieke tegenstanders te monitoren, dat dat niet wordt uitgesloten, is buitengewoon zorgelijk. Als hier op deze manier gebruik van wordt gemaakt, bevinden we ons echt op een hellend vlak. Ik zou toch heel graag willen dat de minister gaat uitsluiten dat dit op dit moment gebeurt.”

De minister herhaalde haar eerdere antwoord.

Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.

4.9 98 stemmen
Beoordeel dit artikel

Interessant

Vind je dit interessant?
Deel het met anderen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
guest

52 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Guus Velraeds
Guus Velraeds
4 maanden geleden

Ongekozen hoofd van de geheime dienst wordt minister president.

De covid 19 wereldwijde psy-op gecordineerd door westerse geheime diensten, legereenheden en NATO heeft ons laten zien dat de “democratie” waar ze altijd mee schermen helemaal niet bestaat.

Charlotte
Charlotte
4 maanden geleden

Natuurlijk geeft ze geen antwoordt!!!!!…. Neem maar van mij aan dat het wel gebeurd met name de oppositie die kritisch is op de Regering….✓✓✓✓✓✓✓✓✓✓*********

Cok
Cok
4 maanden geleden

Dus de geheime dienst is de baas in Nederland!
Ach ja, ze verbergen niks, vandaar dus dat Schoof in de regering is neergezet.

Judith
Judith
4 maanden geleden

Bij Jensen gezien; vervang democratie in alle gevallen in bureaucratie.
Dan zit je goed!

Back to top button
52
0
We lezen graag je reactie!x