Premier Schoof bracht de afgelopen dagen een bezoek aan Curaçao en Aruba. Daar complimenteerde hij de regering en premier met hun besluit om de raffinaderij op Aruba te sluiten. Een belangrijke stap richting een duurzame en veerkrachtige economie, beweert Schoof.
Wetenschapsjournalist Arnout Jaspers zegt daarover: “Orwell in de Caraïben. De gekken hebben werkelijk het gekkenhuis overgenomen.”
Nog niet duidelijk
De Nederlandse regering steunt Aruba bij de energietransitie en stelt ruim 53 miljoen euro beschikbaar, met als doel dat het meer zonne- en windenergie aankan. “Hopla. Even 53 miljoen euro naar dat eilandje. Alsof het niets is,” sneert vastgoedondernemer Erik de Vlieger.
Curaçao krijgt van Schoof 63 miljoen euro voor de energietransitie en voor Sint Maarten ligt nog 33 miljoen euro klaar. Schoof zei dat op dit moment nog niet duidelijk is hoe dat geld kan worden besteed.
Verwoestende gevolgen
“Juist in de Caribische regio worden de gevolgen van klimaatverandering gevoeld,” beweerde Schoof op Curaçao met droge ogen. “Kijk bijvoorbeeld naar de verwoestende gevolgen van orkaan Melissa in Jamaica.”
De komende jaren gaat er in totaal 150 miljoen euro naar de drie landen in het Koninkrijk. De verdeling hangt af van onder meer het energieverbruik.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Minister van Defensie verwijdert bericht na stevige kritiek: ‘Wat bezielt je?’
Advocaat luidt noodklok over sterfgevallen na prik: ‘Deze geluiden moeten naar buiten komen’
Kijk: Markuszower gaat tekeer tegen pedofielen die zich ’tot in de hoogste kringen van Nederland hebben ingewurmd’
Kijk: Oostenrijkse parlementsleden lopen weg bij speech Zelenski
Schwab kan trots zijn op Rutte: hoe Nederland de blauwdruk wordt voor de westerse controlemaatschappij
Hoe je water kunt zuiveren met fruitschillen
NAVO spreekt minister Agema tegen: NAVO-verplichtingen zijn niet openbaar, maar GEHEIM
De doofpotgeneraal: “Beruchte fotorolletje Srebrenica werd achterovergedrukt door legertop”
Het gaat maar door: weer een biologische man die vrouw ‘kapot ramt’ bij het boksen